HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
Ostrów Wlkp. • kultura • 2015-11-12
…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl 

W Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej piątek 6 listopada 2015 roku był wyjątkowy.

Tego dnia odbyły się dwa wernisaże, które zgromadziły liczną widownię. Wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu czy zagranicznych uczelni w Finlandii, Szwecji i Niemczech- Tadeusz Piskorski- to artysta, który jako drugi w tym dniu, zaprezentował publiczności bogaty zbiór swoich dzieł.

Tadeusz Piskorski jest ostrowianinem, absolwentem tutejszego III Liceum Ogólnokształcącego, od lat związany ze środowiskiem plastycznym. To wychowawca wielu pokoleń adeptów sztuk wizualnych. Był kierownikiem artystycznym periodyków Nurt w Poznaniu i Sztuka w Warszawie oraz dyrektor artystyczny w znaczących międzynarodowych agencjach reklamowych, prowadził także własne studio graficzne. Mówi, że swoje prace mógłby już przeliczać w hektarach.


„Plakaty powstały głównie na zamówienie, ilustrują konkretne wydarzenie, wymagają indywidualnego podejścia, natomiast malarstwo to efekt wewnętrznej potrzeby, wychodzi samo z siebie. Tak już jest, że coś w człowieku siedzi i przelewam to później na kartkę. Malarstwo traktuję głównie jako hobby, natomiast zawodowo zajmuję się projektowaniem dla poligrafii, stąd liczne ilustracje do książek i wydawnictw ”- powiedział Tadeusz Piskorski.

W przestrzeni galeryjnej zaprezentowana została bogata kolekcja plakatów, także tych, które zdobyły nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych i międzynarodowych. Autor pokazał również swoje prace dyplomowe, powstałe w 1965 roku a także grafiki, tworzone na przestrzeni lat. W swoim dorobku ma także ilustracje do książek oraz znaki graficzne firmujące np. popularny tygodnik społeczno- polityczny.


…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego…z pamięci…z wyobraźni…z szuflady- wystawa prac Tadeusza Piskorskiego

Dobra passa ORŁA WYSOCKO WIELKIE2015-11-12

Znakomite wyniki w tegorocznych rozgrywkach IV ligi tenisa stołowego notuje  drużyna LKS Orzeł Wysocko Wielkie.
Z życia szkoły: Szczury - Ślubowania nadszedł czas2015-11-10

Swoje pierwsze kroki w szkole postawili ponad dwa miesiące temu. Przez ten czas sporo już się nauczyli.
Ostrzeżenie o silnym wietrze2015-11-10

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego wiatru o średniej prędkości 25-35 km/h, w porywach do 80 km/h.
W Ostrowie zagrali dla Wojtusia2015-11-10

W minioną sobotę (07.11) w Ostrowie Wielkopolskim odbył się piłkarski Charytatywny Turniej „Gramy dla Wojtusia”, podczas którego zbierane były środki na leczenie 3,5-letniego Wojtusia Kwiatkowskiego, zmagającego się z nowotworem płuc.
''Borderline'' Janusza Jurka2015-11-10

Janusz Jurek, ostrowski grafik, tegoroczny zwycięzca prestiżowej, międzynarodowej nagrody w Chorwacji,  laureat Laura Kultury Powiatu Ostrowskiego, Osobowość Ostrowskiej Kultury, zdobywca tytułu Dzieło Roku, zaprezentował w Ostrowie Wielkopolskim efekty swojej 1,5 rocznej pracy.
Jak planować… przestrzennie2015-11-10

Młodzież klasy czwartej technikum o kierunku architektura krajobrazu Zespole Szkół Budowlano - Energetycznych uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miasta z Referatu Architektury i Urbanistyki zajmującymi się kwestiami planowania przestrzennego w mieście.
Rajd terenowy po powiecie2015-11-10

Strome podjazdy, błotne przeprawy, walka z przeszkodami i czasem na ponad 60 km trasie, którą pokonywało ponad 70 załóg, ale przede wszystkim dobra zabawa.
Pieniądze czekają2015-11-10

Jak informuje wicemarszałek wielkopolski Krzysztof Grabowski do końca listopada można składać wnioski na:
Specjalnie dla seniorów2015-11-10

Ponad 120 seniorów z Lewkowa i Michałkowa spotkało się w niedzielę (tj.08.11) w świetlicy wiejskiej. Okazją do świętowania jest obchodzony w listopadzie Ogólnopolski Dzień Seniora.
Biesiada sołtysów z Gminy Ostrów Wielkopolski [foto]2015-11-10

Już po raz kolejny sołtysi z Gminy Ostrów Wielkopolski spotkali się podczas wspólnej biesiady. To wieloletnia tradycja, dzięki której przedstawiciele lokalnej społeczności mogą się spotkać i integrować.
Technicy kryminalistyki w szkole 2015-11-10

W miniony czwartek, 5 listopada uczniowie o profilu prawno-policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w nietypowych zajęciach.
Pierwsza powieść licealistki2015-11-09

Jeszcze w gimnazjum, w tajemnicy przed wszystkimi rozpoczęła pisanie swojej pierwszej książki.
Oddają swoją krew potrzebującym2015-11-09

Ponad 30 litrów krwi oddali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych podczas szkolnej akcji zorganizowanej 5 listopada 2015 r.
Zamknięty wjazd z Brackiej2015-11-09

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z przebudową ulicy Kaliskiej i Alei Słowackiego zostanie wprowadzona kolejna zmiana organizacji ruchu - z dniem 07.11.2015 r. (sobota,) został zamknięty wjazd z ulicy Brackiej na drogę krajową.
Jest pierwsza! Gdzie kolejna?!2015-11-09

W Wysocku Wielkim stanęła pierwsza w Gminie Ostrów Wielopolski siłownia zewnętrzna. 10 urządzeń kosztowało 36 500 złotych. Środki pochodzą z Funduszu Sołeckiego i budżetu gminy.
Remizy jak malowane2015-11-09

W Gminie Ostrów Wielkopolski trwają gruntowne modernizacje remiz strażackich.
Z życia szkoły: Wtórek - Zielono mi2015-11-09

Sosny czarne, tuje szmaragdowe oraz krzewy ozdobne, w sumie 85 roślin zasadzono wokół Zespołu Szkolno - Przedszkolnego we Wtórku.
Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości 2015-11-06

W miniony wtorek, 3 października w miejscowości Lamki, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali pojazd, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+