HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
Ostrów Wlkp. • kultura • 2015-11-27
Rozbrzmiała „Wesoła Pięciolinia”
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl 

Julianna Ashaolu, młoda wokalistka z ostrowskiego MDK, zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu „Wesoła Pięciolinia”. Tegoroczna impreza przyciągnęła do MDK ponad 100 uczestników z całej Polski.

 

Już po raz osiemnasty odbył się ogólnopolski Festiwal twórczości Dzieci i Młodzieży „Wesoła pięciolinia”. Został on zorganizowany przez Młodziezowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim i Stowarzyszenie Artystyczno- Edukacyjne „Scena Młodych”. Na przesłuchania konkursowe w MDK zgłosiło się ponad 100 uczestników z całego kraju.

Na scenie wystąpili utalentowani wokaliści m.in. z: Wrocławia, Szczecina, Białegostoku, Zduńskiej Woli, Konina. Była także reprezentacja Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego. Pierwszego dnia festiwalu, 20 listopada, umiejętności występujących oceniało trzyosobowe jury w składzie: Katarzyna Tomczyk, Michalina Wojtczak, Maria Strzelińska. Do drugiego etapu przeszło 49 wykonawców. Zaprezentowali się oni w sobotę, 21 listopada, przed komisją konkursową w składzie: Katarzyna Tomczyk Piotrowska, Jacek Jędrzejak, Aleksander Pałac. Trzeba przyznać, że poziom młodych wokalistów był wysoki, a prezentowane utwory nie należały do łatwych. Ze sceny ostrowskiego MDK można było usłyszeć utwory polskie i zagraniczne, dobrze znane oraz wyszukane - jak np. ukraińska kołysanka. Tradycyjnie festiwal został zwieńczony koncertem galowym.

Do niego zostało dopuszczonych ponad 20 młodych wokalistów, także zespoły. W trakcie koncertu swoje umiejętności zaprezentowały też młode tancerki z grupy baletowej „Fantazja” działającej w MDK. Werdykt został ogłoszony tradycyjnie po koncercie. Grand Prix festiwalu „Wesoła Pięciolinia” zdobyła Julianna Ashaolu z ostrowskiego MDK. W kategorii szkół podstawowych klasy I-III 1. miejsce zajęła Amelia Kurantowicz, 2. ex aequo – Areta Pawlicka oraz Liliana Grzesiak, 3. – Marta Popiel. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Gierasimow, Wiktoria Muszyńska, Ewa Obsadna, Wiktoria Janiak

W kategorii szkół podstawowych klasy IV-IV 1. miejsce ex aequo przypadło Kindze Żelichowskiej, Gabrieli Grzyb, 2. –Weronice Gabryś, 3. – Natalii Andrzejewskiej, a wyróżnienia – Wiktorii Demskiej i Agacie Kasprzak.

W kategorii szkół gimnazjalnych 1. miejsce zajęli ex aequo:Agata Ewa Mociak i Hubert Ceglarek, 2. ex aequo – Justyna Garczarek i Julia Marcinkowska. 3. ex aequo – Weronika Radniecka, Natalia Pabiś i zespół TREMOLO, a wyróżnienia: Hanna Bugała, Wiktoria Prajzner, Iga Kasprzak, Anna Czarnecka.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych 1. miejsce zajęli ex aequo: duet Justyna Garczarek i Bartosz Dreczko, Bartosz Dreczko (solo), Julita Balcerzyk, 2. ex aequo – Karolina Augustyniak, Monika Kaczmarek, a 3. –Wojciech Kupijaj, Jagoda Junak, Paulina Kowalska. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Oliwia Opacka, Weronika Trzcińska, Julianna Wójcik.

 


Rozbrzmiała „Wesoła Pięciolinia” Rozbrzmiała „Wesoła Pięciolinia”

Nowoczesna komora dymowa oddana do użytku2015-11-27

Pierwsza w regionie, a piąta w Wielkopolsce komora dymowa w Ostrowie Wielkopolskim została właśnie oficjalnie oddana do użytku. Podobne obiekty są tylko w Poznaniu, Koninie, Lesznie i Pile.
Interna zmienia oblicze2015-11-27

O prawdziwości stwierdzenia, że często łatwiej wybudować od podstaw niż remontować, mogli się osobiście przekonać radni powiatowymi wizytując remontowany oddział internistyczny w ostrowskim szpitalu.
Gmina Ostrów Wielkopolski gościła sołtysów z całej Wiekopolski2015-11-27

Gmina Ostrów Wielkopolski była gospodarzem wojewódzkiego zjazdu sołtysów.
Kradł prąd, usłyszał zarzuty 2015-11-26

Kradzież prądu jest przestępstwem. Stanowi również bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które wykorzystują nielegalne przyłącza. 24 listopada funkcjonariusze ujawnili przypadek nielegalnego poboru energii. Sprawcy kradzieży grozi kara nawet 5 lat więzienia.
Z pedagogami o dopalaczach2015-11-26

Policjanci ostrowskiej komendy zajmujący się profilaktyką i nieletnimi, przeprowadzili szkolenie dla pedagogów Młodzieżowego Domu Kultury. Dominowały tematy związane ze środkami odurzającymi- w tym głównie dopalaczami oraz czynami karalnymi i demoralizacją nieletnich.
O pozadotacyjnym wsparciu na rozwój przedsiębiorstw2015-11-26

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim, którego celem jest przedstawienie podstawowych informacji na temat udzielania pożyczek w ramach Inicjatywy Jeremie oraz praktycznych aspektów oceny dokumentów aplikacyjnych.
Udziałowcy na budowie RZZO2015-11-26

We wtorek, 24 listopada, odbyło się Walne Zgromadzenie udziałowców Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów.
SMOK działa w Ostrowie2015-11-26

Program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki działa od września tego roku w Ostrowie Wielkopolskim.
Koncert z cyklu: Prezydent Miasta zaprasza…2015-11-26

„Festiwal Muzyka Dawna – Persona grata” to tegoroczny koncert cyklu „Prezydent Miasta zaprasza…”.
Trwają przygotowania do sezonu2015-11-26

Włodarze drużyny MDM Komputery ŻKS Ostrovia w ostatnich tygodniach intensywnie pracują, aby przygotować zespół do procesu licencyjnego i nadchodzących rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej.
Karciany ''KOP'' w Wysocku Wielkim. Zaproszenie2015-11-26

12 grudnia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim odbędzie się Memoriał im. Zygmunta Lubienieckiego w grze w karcianej "KOP".
Uwaga! Prace na przejeździe kolejowym w Kołątajewie. Będzie objazd2015-11-26

Od najbliższego wtorku, 1 grudnia  od godziny 7.00. do 8 grudnia [wtorek] do godziny 22.00. nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu  kolejowego na linii nr 14 Łodź Kaliska – Tuplice w miejscowości Kołątajew.  
Coraz bezpieczniej na polskich drogach 2015-11-25

Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie w czasie jesiennej aury dochodzi do największej liczby wypadków, w których giną osoby.
Ukradł narzędzia ze sklepu 2015-11-25

W dniu 20 listopada, na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, w jednym ze sklepów budowlanych doszło do kradzieży narzędzi.
Policjanci spotkali się z młodzieżą w Bursie Szkolne2015-11-25

W poniedziałek, 23 listopada, policjanci Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii spotkali się z młodzieżą mieszkającą w Bursie Szkolnej przy ul. Tomczeka w Ostrowie Wielkopolskim.
Zagłosuj na trenera Ostrovii 19092015-11-25

Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski zaprasza kibiców do udziału w zabawie na wybór "Najpopularniejszego Trenera Ostrovii 1909 w 2015 roku".
Medal na jubileusz Społecznej Akademii Nauk2015-11-25

W sobotę, 21 listopada, jubileusz 15-lecia istnienia obchodził Wydział Zamiejscowy Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim.
MZK - autobusy wracają na stare trasy2015-11-25

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że z uwagi na zakończenie prac drogowych w ciągu ulicy Wysockiej, od 25 listopada 2015 roku (środa), autobusy linii nr: 4, 21, C – Mała Rama wracają na trasy obowiązujące przed objazdem.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+