HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
Ostrów Wlkp. • kultura • 2015-11-30
''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach
Źródło: Gmina Ostrów Wielkopolski 

Wzruszający, przepełniony symbolami i metaforą jest spektakl przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Dla Ojczyzny Naszej” – to lekcja z przesłaniem dla młodego i starszego pokolenia. Polskę symbolizuje płynącą łódź, która musi walczyć z przeciwnościami losu. Wiatr, burza, wysokie fale...Polska pod zaborami, wojna, walka o niepodległość... Podczas wczorajszej sesji Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk wraz z radnymi Gminy Ostrów Wielkopolski zobaczyli spektakl.

Spektakl przygotowały nauczycielki z Zespołu Szkół w Lamkach: Maria Górska, Beata Smolińska, Justyna Szymendera.

Muzyka: Sławomir Glaser.

Spektakl wywarł ogromne wrażenie zarówno na radnych Gminy Ostrów Wielkopolski  jak i obecnych podczas sesji gości. Przejmująca gra młodych aktorów w połączeniu z grą światła i muzyki stworzyła niepowtarzalny klimat.


"Ten wspaniały popis utalentowanych, młodych artystów wywarł na nas ogromne wrażenie. Była to poruszająca manifestacja patriotyczna zawierająca refleksję dotyczącą otaczającej nas rzeczywistości. BRAWO !!!" - podkreślał przewodniczący Rady Gminy Piotr Śniegowski.

Słowa uznania i podziwu do uczniów oraz nauczycieli skierował Wójt Gminy Piotr Kuroszczyk.


"Chciałbym serdecznie podziękować za tak piękny i pouczający spektakl. Była to bardzo wzruszająca lekcja. Zawsze przy tego typu okazjach przypominam sobie losy mojej najbliższej rodziny, która walczyła o wolną Polskę. Dziś, dzięki Wam bardzo się wzruszyłem. (...)." - mówił Piotr Kuroszczyk.

Na uwagę zasługuje także scenografia przygotowana przez rodziców uczniów.


 

 

 

 


''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach''Dla Ojczyzny Naszej'' - niezwykły spektakl w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lamkach

Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę 2015-11-27

Dla osób bezdomnych, okres jesienno-zimowy niesie duże zagrożenia utraty zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia organizmu.
Posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę 2015-11-27

W środę (25 listopada), około godziny 16:00, policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę.
Ukradł telefon z lombardu 2015-11-27

W środę (25 listopada) ostrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który 18 lipca bieżącego roku z jednego z lombardów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego ukradł telefon komórkowy marki iPhone wartości 1700 złotych.
Komunikat - znaleziono wózek dziecięcy 2015-11-27

W dniu 19 listopada br., na parkingu Galerii Ostrovia przy ul. Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim, znaleziono wózek dziecięcy.
Rozbrzmiała „Wesoła Pięciolinia” 2015-11-27

Julianna Ashaolu, młoda wokalistka z ostrowskiego MDK, zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu „Wesoła Pięciolinia”. Tegoroczna impreza przyciągnęła do MDK ponad 100 uczestników z całej Polski.
Nowoczesna komora dymowa oddana do użytku2015-11-27

Pierwsza w regionie, a piąta w Wielkopolsce komora dymowa w Ostrowie Wielkopolskim została właśnie oficjalnie oddana do użytku. Podobne obiekty są tylko w Poznaniu, Koninie, Lesznie i Pile.
Interna zmienia oblicze2015-11-27

O prawdziwości stwierdzenia, że często łatwiej wybudować od podstaw niż remontować, mogli się osobiście przekonać radni powiatowymi wizytując remontowany oddział internistyczny w ostrowskim szpitalu.
Gmina Ostrów Wielkopolski gościła sołtysów z całej Wiekopolski2015-11-27

Gmina Ostrów Wielkopolski była gospodarzem wojewódzkiego zjazdu sołtysów.
Kradł prąd, usłyszał zarzuty 2015-11-26

Kradzież prądu jest przestępstwem. Stanowi również bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które wykorzystują nielegalne przyłącza. 24 listopada funkcjonariusze ujawnili przypadek nielegalnego poboru energii. Sprawcy kradzieży grozi kara nawet 5 lat więzienia.
Z pedagogami o dopalaczach2015-11-26

Policjanci ostrowskiej komendy zajmujący się profilaktyką i nieletnimi, przeprowadzili szkolenie dla pedagogów Młodzieżowego Domu Kultury. Dominowały tematy związane ze środkami odurzającymi- w tym głównie dopalaczami oraz czynami karalnymi i demoralizacją nieletnich.
O pozadotacyjnym wsparciu na rozwój przedsiębiorstw2015-11-26

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim, którego celem jest przedstawienie podstawowych informacji na temat udzielania pożyczek w ramach Inicjatywy Jeremie oraz praktycznych aspektów oceny dokumentów aplikacyjnych.
Udziałowcy na budowie RZZO2015-11-26

We wtorek, 24 listopada, odbyło się Walne Zgromadzenie udziałowców Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów.
SMOK działa w Ostrowie2015-11-26

Program Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki działa od września tego roku w Ostrowie Wielkopolskim.
Koncert z cyklu: Prezydent Miasta zaprasza…2015-11-26

„Festiwal Muzyka Dawna – Persona grata” to tegoroczny koncert cyklu „Prezydent Miasta zaprasza…”.
Trwają przygotowania do sezonu2015-11-26

Włodarze drużyny MDM Komputery ŻKS Ostrovia w ostatnich tygodniach intensywnie pracują, aby przygotować zespół do procesu licencyjnego i nadchodzących rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej.
Karciany ''KOP'' w Wysocku Wielkim. Zaproszenie2015-11-26

12 grudnia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim odbędzie się Memoriał im. Zygmunta Lubienieckiego w grze w karcianej "KOP".
Uwaga! Prace na przejeździe kolejowym w Kołątajewie. Będzie objazd2015-11-26

Od najbliższego wtorku, 1 grudnia  od godziny 7.00. do 8 grudnia [wtorek] do godziny 22.00. nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu  kolejowego na linii nr 14 Łodź Kaliska – Tuplice w miejscowości Kołątajew.  
Coraz bezpieczniej na polskich drogach 2015-11-25

Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie w czasie jesiennej aury dochodzi do największej liczby wypadków, w których giną osoby.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+