HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
Ostrów Wlkp. • kultura • 2016-02-01
Galeria Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na wernisaż wystawy „Majaki”.
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl 

Autorami prac są Agnieszka Głębicka, Miłosz Horodyski, Anna Lewińska, Sylwia Lis-Persona, Renata Magda, Magdalena Stano, Paweł Wąsowicz tworzący Grupę X.


Nazwa Grupy X odwołuje się do matematycznej definicji, gdzie x jest symbolem niewiadomej (szukanej).  Osoby ją tworzące mają na celu poszukiwanie niewiadomej poprzez sztukę. To kolektyw osób związanych wspólnym działaniem w dziedzinie sztuki.

- W czasach wszechobecnej fotografii, my malarze, możemy odetchnąć z ulgą. Nie musimy już malować królów, wodzów i scen batalistycznych. Dzieje dokumentują za nas fotoreporterzy, operatorzy i przechodnie ze swoimi smartfonami.

- My w tym czasie tworzymy odrealnione światy i wydajemy owoce naszej wybujałej wyobraźni...

- Choć bacznie obserwujemy rzeczywistość, nie staramy się jej odwzorowywać.

- Bohaterów naszych obrazów nie spotkacie na ulicy, mimo że wydadzą Wam się bliscy. 
 

Rozpoczęli swoją działalność artystyczną pod koniec 2013 roku. Zespół oparty jest na różnicach pokoleniowych i estetycznych. Połączyła ich krakowska ASP, kilkoro z nich pod kierunkiem prof. A. Bednarczyka stworzyło swoje projekty dyplomowe. Projekty artystyczne Grupy X zachęcają do podejmowania dyskusji w tematach dotyczących wielu aspektów życia współczesnego człowieka.

Wystawa czynna będzie do 26 lutego 2016.


 


Nieskradzione.pl - realizacja projektu Policji i BIK 2016-02-01

W odpowiedzi na rosnące zagrożenia związane z kradzieżą tożsamości, Komenda Główna Policji razem z Biurem Informacji Kredytowej realizują ogólnopolską akcję edukacyjną - Nieskradzione.pl.
Lekcja karate dla ostrowskich półkolonistów 2016-02-01

W piątek, 29 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie policjantów z półkolonistami.
''Pasy'' - działania ostrowskiej drogówki 2016-02-01

W czwartek, 28 stycznia, policjanci ostrowskiej drogówki, na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. „Pasy".
Wielkopolscy policjanci podsumowali 2015 rok 2016-02-01

Spadek liczby zdarzeń przestępczych. Spadek liczby wypadków na drogach, a także liczby zabitych i rannych. Wzrost liczby kontroli kierujących pojazdami. Utrzymanie wykrywalności przestępstw na dobrym, zbliżonym do roku 2014, poziomie.
Radni mówią ''nie'' prokuraturze2016-01-29

Rada Miejska nie przedłużyła Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim terminu na wybudowanie obiektu dla potrzeb Prokuratury Rejonowej.
Amor na Walentynki2016-01-29

Ostrowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert walentynkowy "Amor, Amor" w wykonaniu Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyrekcją Mariana Sikorskiego.
Nie będzie podwyżek w MZGM2016-01-29

Nie będzie podwyżki w lokalach socjalnych i komunalnych znajdujących się w zasobach MZGM.
Wizyta w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie Wielkopolskim [GALERIA]2016-01-28

Ferie w pełni, pogoda przestała, niestety sprzyjać zimowym zabawom, mimo to uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łąkocinach nie mogą narzekać na nudę.
Nagrody za dobre praktyki architektoniczne2016-01-28

Nagroda Starosty Ostrowskiego „im. Karla Friedricha Schinkla’’ to zupełnie nowa inicjatywa.
Nagrodzone za talent muzyczny2016-01-28

Uczennice Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięły udział w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Görlitz/ Zgorzelec.
Znalazł i nie oddał. Usłyszał zarzuty 2016-01-28

26 stycznia, policjanci z Wydziału Kryminalnego Policji w Ostrowie Wielkopolskim ustalili mężczyznę, który przywłaszczył sobie znaleziony telefon komórkowy wartości tysiąca złotych.
Policjanci zabezpieczyli amfetaminę i tabletki ekstazy 2016-01-28

Działania prowadzone przez ostrowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania mężczyzny w związku z posiadaniem narkotyków.
Uwaga - rozpoczyna się dostarczanie decyzji podatkowych do domów 2016-01-28

Decyzje w sprawie wymiaru podatku za rok 2016 i  blankiety opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą dostarczane przez pracowników Urzędu Miejskiego od 26 stycznia do 13 lutego 2016 roku.
Prymas niezłomny w muzeum2016-01-27

W 140. rocznicę uwolnienia kardynała Ledóchowskiego z pruskiego więzienia w Ostrowie Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza na otwarcie wystawy "Prymas niezłomny".
Pisarz Wielkiego Kalibru w bibliotece2016-01-27

Mariusz Czubaj, autor powieści kryminalnych nagrodzony Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej będzie gościem Biblioteki Publicznej w czwartek, 4 lutego, o godz. 18.00.
Przedstawienie cyrkowe z udziałem zwierząt – ruszyły konsultacje społeczne2016-01-27

26 stycznia 2016 roku ruszyły konsultacje społeczne dotyczące organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt na terenach znajdujących się we władaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.
99 wniosków do Funduszu Grantowego2016-01-27

Zakończył się nabór wniosków do Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Program pływania dla 6-latków2016-01-27

Po 7-latkach, na których naukę pływania miasto pozyskało środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki, również ostrowskie 6-latki z przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych, będą miały możliwość korzystania z zajęć nauki pływania.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+