HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
Ostrów Wlkp. • kultura • 2016-03-07
Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl 

Jeszcze do 1 kwietnia 2016 roku w Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim będzie można obejrzeć prace dwóch artystów, którzy tworząc kierują się sentymentem: portrety Joanny Bocianowskiej i pejzaże Stefana Rusina.

Moc i swoboda w pociągnięciach pędzlem czy węglem, i niezwykle skromna, jakby nie do końca pewna swojego talentu, autorka. Tak można podsumować wernisaż prac Joanny Bocianowskiej, który odbył się 4 marca 2016 r. w Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. - „Joanna Bocianowska zawodowo związana z wzornictwem przemysłowym i grafiką komputerową, od 2000 roku jest także praktykującą portrecistką. I jest to zakres twórczości, w którym łączy pasję z zawodem. Choć portret i sylwetka człowieka to temat dotychczas dominujący w jej artystycznym portfolio, pozostaje otwarta na inne wątki artystycznej działalności” – mówi Cezary Janiszewski, dyrektor Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Artystka chętnie obserwuje i portretuje osoby sobie najbliższe, a ostatnio uwieczniła także wybryki swojego pupila. - „Cały czas wierna jestem realistycznemu widzeniu, nie uciekam w abstrakcję, rzeczywistość jest dla mnie wystarczająco inspirująca. Bardzo lubię obserwować twarze, raczej skupiam się na osobach bliskich, najbardziej znanych, które obserwuję na co dzień. Lubię uchwycić ich mimikę, ich charakter to jest moja pasja, taki konik od zawsze. A poza tym szukam także nowych tematów, na przykład piesek pojawił się nie dawno. To co jest mi bliskie sercu, to co mam na co dzień, przy sobie to jest wystarczające, żeby się zainspirować” – mówi Joanna Bocianowska.

Warto podkreślić, że Joanna Bocianowska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Wydziału Edukacji Artystycznej w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wychowanką prof. Tadeusza Gaworzewskiego (dyplom w Pracowni Rysunku, 2007). Swoje prace prezentowała podczas corocznych pokonkursowych wystaw uczelnianych Ars Universitatis, gdzie w latach 2003-2007 zdobywała wyróżnienia w dziedzinie rysunku, plakatu, rzeźby i projektowania architektonicznego. Na wystawie indywidualnej w City Jungle w Kaliszu (2001) prezentowała portret i pejzaż, a podczas wystawy zbiorowej w Odolanowskim Centrum Kultury (2015) akt kobiecy.

-„Zapewne przez wrodzoną skromność zastanawia się czy chce swoje prace nadal wystawiać, czy może chować do szuflady. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie przestanie tworzyć” – dodaje C. Janiszewski. Zaledwie dzień wcześnie, 3 marca 2016r. w sąsiedniej sali konferencyjnej „n klubu”, miał miejsce wernisaż Stefana Rusina, który pomimo ścisłego wykształcenia w swojej twórczości prezentuje poetycką wrażliwość. Stefan Rusin, Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, regionalista. Uprawia rysunek, ilustrację książkową i malarstwo pastelowe.

- „Zdecydowaliśmy się na jeden fragment twórczości Stefana Rusina, czyli pejzaże. To wynik jego podróży po basenie Morza Śródziemnego i jakiś dalszych również. Ale są też motywy miejscowe, na przykład Konin nocą, którego tak naprawdę trudno rozpoznać, bo jest to raptem zarys Fary, a reszta jest już wymyślona. O tyle jest to interesujące, że te pejzaże nie są jedynie odwzorowaniem rzeczywistości. Miejsca, które odwiedzał, pamiątki, które przywiózł: fotografie, widokówki, foldery są jedynie inspiracją. Na tej podstawie Stefan Rusin tworzy obraz tamtejszej rzeczywistości, czy też wspomnienia, które się z tym miejscem wiąże” – wyjaśnia Cezary Janiszewski.

Była to już 48 wystawa tego autora. Stefan Rusin bardzo często bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace były także zamieszczane w wielu czasopismach literacko-artystycznych i społeczno-kulturalnych: Autograf, Akant, Arkusz, Fakty, Fraza, Horyzonty, Integracje, Kultura, Literatura, Metafora, Merkuriusz, Nurt, Okolice, Okolica Poetów, Poezja, Protokół Kulturalny, Przegląd Koniński, Radar, Sycyna, Topos, Wiadomości Kulturalne, Wielkopolskie Zagłębie oraz jako ilustracje w książkach. Twórczość Stefana Rusina znajduje się również w krajowych i zagranicznych zbiorach prywatnych.


Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]Dwie wystawy sentymentalnych autorów [GALERIA]

I Przegląd Słowa w Przygodzicach2016-03-07

Słowo pisane, recytowane i czytane – to trzy kategorie I Przeglądu Słowa, który miał miejsce 3 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.
Wciąż za mało zawodowców2016-03-07

Tegoroczne Targi Pracy i Edukacji Zawodowej przyciągnęły tych, którym faktycznie zależy na pracy.
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w lutym 2016 r. 2016-03-07

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowie Wielkopolskim, podsumowali stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w lutym 2016 roku.
Policjanci odzyskali wartościowy zegarek 2016-03-07

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej zatrzymali w ubiegły wtorek, 1 marca mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego.
Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło Program ''Klub''2016-03-07

Informujemy o ogłoszeniu PROGRAMU „KLUB” przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Licea Ogólnokształcące prezentowały swoje atuty2016-03-04

Budynki ostrowskich liceów są niemal wszystkim bardzo dobrze znane.
Targowy zawrót głowy - marzec2016-03-04

Marzec i kwiecień to miesiące obfitujące w imprezy targowe.
Nowy radiowóz na wyposażeniu ostrowskiej Policji 2016-03-04

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim od miesiąca dysponują nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator.
Pierwsza Dama RP w Ostrowie Wielkopolskim2016-03-04

Przez dwa dni w Ostrowie Wielkopolskim gościła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP.
Po raz pierwszy targi uczelni wyższych2016-03-03

Wkrótce I edycja Targów Edukacyjnych Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych w Ostrowie Wielkopolskim.
Umowa na śmigłowiec podpisana2016-03-03

W dniu 1 marca 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Ostrowie podpisana została umowa pomiędzy Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego a Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym na budowę stałej bazy śmigłowcowej w Michałkowie.
Praca na wyciągnięcie ręki2016-03-03

Ponad 25 firm gotowych zatrudnić pracowników, do tego instytucje związane z rynkiem pracy oraz stoiska szkół kształcących w konkretnych zawodach – to oferta tegorocznych Targów Pracy i Edukacji Zawodowej, które odbędą się już 4 marca 2016r.
Policja przypomina o znakowaniu posesji2016-03-03

Policjanci z Komisariatu w Raszkowie prowadzą kampanię informacyjną zamieszczania na budynkach, bramach wjazdowych czy  furtkach numerów porządkowych posesji. 
Policjanci zatrzymali 3 uczestników zdarzenia drogowego 2016-03-03

We wtorek, 1 marca w miejscowości Lamki doszło do zdarzenia drogowego.
Nieletnia pod wpływem marihuany 2016-03-03

We wtorek /01.03.br./ ostrowscy policjanci zatrzymali nieletnią, która znajdowała się pod wpływem środka odurzającego.
Ostrowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze 2016-03-03

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w najbliższym czasie dla zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe oraz kontrole stanu trzeźwości kierowców na terenie miasta i powiatu ostrowskiego.
WODKAN stara się o środki zewnętrzne2016-03-03

Spółka WODKAN złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wnioski na dofinansowanie zadań inwestycyjnych o wartości blisko 5 mln złotych.
Spotkanie na temat funduszy europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczej2016-03-03

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne spotkanie w OstrowieWielkopolskim o Funduszach Europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+