HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; wtorek, 11 sierpień 2020 Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-06-06
Pierwszy mecz Polaków już w niedzielę – kibicujemy na Piaskach!
Źródło: UM w Ostrowie Wlkp. 

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczynają się już w najbliższy piątek.

Miejsce do wspólnego kibicowania dla mieszkańców miasta przygotowane zostanie na terenie Zielonej Przystani, na ostrowskich Piaskach. Na dużym telebimie będzie można obejrzeć mecze polskiej reprezentacji. – Zapraszam na ostrowskie Piaski już w najbliższą niedzielę, kiedy to Polska zagra swój pierwszy mecz na mistrzostwach. Początek o godzinie 18.00, jednak zapraszamy już dwie godziny przed meczem. Będą konkursy, zabawy i inne atrakcje dla kibiców – zachęca Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

 

Teren Zielonej Przystani na ostrowskich Piaskach będzie miejscem wspólnego kibicowania mieszkańców miasta podczas meczów reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, które już w najbliższy piątek rozpoczną się we Francji. Podczas meczów polskiej reprezentacji do dyspozycji kibiców będzie duży telebim, a dodatkowo telewizor przy barze. Czynna będzie także altana grillowa.

Pierwszy mecz Polska rozegra w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, o godzinie 18.00, jednak już dwie godziny wcześniej zapraszamy kibiców na teren Zielonej Przystani.

- Skoro będzie to pierwszy mecz naszej drużyny, zaplanowaliśmy swoiste otwarcie mistrzostw – będą zabawy, konkursy i inne atrakcje dla kibiców, a namiot Zielonej Przystani zostanie przystrojony w biało – czerwone barwy. Nie zabraknie także gadżetów dla kibiców i malowania twarzy – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

W Polsce prawa do transmisji meczów tegorocznych mistrzostw posiada telewizja Polsat. Wiele miast zrezygnowało z organizacji stref kibica ze względu na duże koszty takiego przedsięwzięcia. W przypadku takiej strefy Ostrów musiałby się liczyć z kosztem około 150 tysięcy złotych samej opłaty licencyjnej.

- Po licznych mejlach i rozmowach z przedstawicielami Polsatu zdecydowaliśmy, by zamiast strefy na ostrowskim Rynku zorganizować miejsce do kibicowania na terenie Zielonej Przystani. Ogrodzony obszar, na terenie którego funkcjonuje gastronomia, podlega innym zapisom licencyjnym, niż byłoby to w przypadku ostrowskiego Rynku – tłumaczy Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

Dzięki temu całkowity koszt zorganizowania na Piaskach miejsca do wspólnego kibicowania wyniesie około 50 tysięcy złotych (w przypadku rozegrania trzech spotkań). Miasto zadba o bezpieczeństwo mieszkańców - będzie tu zatem ochrona oraz służby medyczne.

Kolejne mecze reprezentacja Polski rozegra 16 czerwca – z Niemcami o godzinie 21.00 i 21 czerwca z Ukrainą o godzinie 18.00.

- Liczę na ogromne emocje, które wraz z mieszkańcami Ostrowa będziemy mogli wspólnie przeżywać na ostrowskich Piaskach. Zapraszam wszystkich już 12 czerwca. Zakładamy biało – czerwone koszulki, szaliki i wspólnie kibicujemy naszym! - dodaje prezydent miasta.


Ostrów w Europejskim Tygodniu Sportu 2016-06-06

Siedem dni zmagań, prawie 70 imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych i ponad 7 tysięcy uczestników – to bilans liczbowy trwającego od 26 maja do 1 czerwca VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w Ostrowie Wielkopolskim.
Żużlowe święto za nami 2016-06-06

Ponad 7 tysięcy widzów obserwowało sobotni finał cyklu Speedway Best Pairs, który w miniona sobotę rozegrany został na torze ostrowskiego Stadionu Miejskiego.
Budowa przedszkola na ukończeniu 2016-06-06

Na budowie nowego przedszkola na Pruślinie trwają już ostatnie prace wykończeniowe i lada moment zaczną się odbiory techniczne.
Obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji przedyskutowany z mieszkańcami 2016-06-06

Diagnozę naszego miasta opartą o wskaźniki społeczne i gospodarcze oraz granice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji omówiono z zainteresowanymi mieszkańcami podczas spotkania informacyjno – konsultacyjnego 2 czerwca 2016 roku w ostrowskim Ratuszu.
Zaburzenia pamięci … Czy to już choroba Alzheimera??? 2016-06-06

W czwartek, 2 czerwca 2016 roku, w ostrowskiej Synagodze, odbyła się konferencja pt. „Zaburzenia pamięci… Czy to już choroba Alzheimera???”. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób.
Filmozofia – jako nowa dyscyplina we współczesnej humanistyce 2016-06-06

Ostrowskie Towarzystwo Naukowe we współpracy z Ostrowskim Centrum Kultury zaprasza na wykład „Czy Filmozofia jest nową szansą filmu i filozofii? Wprowadzenie do filozofii filmu” dr Bogny Skrzypczak – Walkowiak.
Miejski monitoring rozbudowany 2016-06-06

Kolejne dwie kamery podłączone zostały do systemu monitoringu miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Modelarskie atrakcje na lotnisku w Michałkowie2016-06-03

Otwarte Międzynarodowe Zawody FAI Modeli Latających Makiet Samolotów- VIII Memoriał Henryka Jerzyka, które zaliczane są do Pucharu Polski, w tym odbyły się także w formule międzynarodowej.
Kadeci są twardzielami2016-06-03

Jak co roku okolice Przygodzic były areną zmagań młodzieży w kolejnym już szóstym Biegu Kadeta, impreza odbyła się 1 czerwca 2016 r.
Powiatowe obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki 2016-06-03

1 czerwca, podobnie jak w wielu miastach naszego kraju, młodzież powiatu ostrowskiego włączyła się w społeczny Zryw Wolnych Serc.
Za nami III Ostrowski Test Coopera 2016-06-03

Prawie 500 osób wzięło udział w III Ostrowskim Teście Coopera.
eport2000.pl Team w Galerii Ostrovia 2016-06-03

Wielka niespodzianka czeka na wszystkich kibiców przed Wielkim Finałem Speedway Best Pairs w Ostrowie Wielkopolskim.
Ostrowska ''Siódemka'' najlepsza! 2016-06-03

Znamy już wyniki sprawdzianu szóstoklasisty wszystkich ostrowskich szkół.
Nowe boisko przy Dubiskiego niemal gotowe 2016-06-03

Do końca tygodnia potrwają prace budowlane na boisku wielofunkcyjnym przy ulicy Dubiskiego.
Bzowa ukończona 2016-06-03

Nowa nawierzchnia ulicy Bzowej powstała w 2007 roku.
Klub Kobiet Przedsiębiorczych po raz pierwszy w Ostrowie - zapraszamy 2016-06-03

Zapraszamy na I Spotkanie Klubu Kobiet Przedsiębiorczych w Ostrowie Wielkopolskim, które odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00 w restauracji Komeda przy ul. ks. Jana Kampałły 9.
Otwarty konkurs ofert na wspieranie zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu – II tura 2016-06-03

Na podstawie: § 4 ust.1 uchwały nr XII/138/2015 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 30 września 2015 roku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski (Dz.Urz. Woj. Wielkopolskiego z 2015 r. poz. 5730)
Znamy Mistrza Ortografii2016-06-02

Agata Duczmal ze Szkoły Podstawowej w Daniszynie została Mistrzem Ortografii Gminy Ostrów Wielkopolski.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+