HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; wtorek, 11 sierpień 2020 Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-06-13
Biało – czerwono na Piaskach
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 

Kilkaset osób kibicowało wczoraj polskiej reprezentacji w meczu z Irlandią Północną na terenie Zielonej Przystani.

Ostrowianie ubrani w biało – czerwone barwy stworzyli na Piaskach znakomitą atmosferę, a piłkarze zagrali świetny mecz. Takie wspólne kibicowanie ma swoją moc! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Konkursy, w których można było wygrać gadżety "dla kibica" również cieszyły się dużą popularnością. Poza tym organizatorzy rozdali kibicom blisko tysiąc dmuchanych, biało – czerwonych tub. [GALERIA]

 

Pierwsi kibice pojawili się na terenie Zielonej Przystani już około godziny 16.00. Chwile później rozpoczęły się konkursy, podczas których można było wygrać biało – czerwone rękawice, czapki, szaliki oraz mnóstwo innych gadżetów. Konkursy nie należały jednak do najłatwiejszych – poza trafieniem piłką do niewielkiej bramki, była żonglerka na małej powierzchni, a także slalom z piłką i z zawiązanymi oczami.

 

Mecz z Irlandią Północną rozpoczął się o godzinie 18. Dreszcz emocji wśród zebranych na Piaskach kibiców jeszcze przed meczem wzbudził odśpiewany wspólnie hymn narodowy. Po pierwszym gwizdku sędziego rozpoczęło się wspólne kibicowanie. Okrzyki, emocje i wspólne śpiewanie, a także blisko tysiąc dmuchanych, biało – czerwonych tub nad głowami, stworzyło znakomitą atmosferę.

- Wspólne kibicowanie ma swoją moc, a ostrowianie potrafią robić to znakomicie. Oglądanie meczu na tak dużym telebimie, przy takim dopingu, jest emocjonującym przeżyciem. Nasz doping dotarł chyba do polskich piłkarzy, bo zagrali rewelacyjnie – mówi prezydent miasta.

Poza wspomnianym telebimem można było oglądać mecz na dużym telewizorze przy barze. Do dyspozycji kibiców była też altana grillowa. Na terenie Zielonej Przystani stanęło także stoisko, na którym można było zakupić biało – czerwone gadżety dla kibica. Miejsce, na którym organizowano wcześniej konkursy, posłużyło najmłodszym kibicom do rozegrania równie ważnego meczu jak ten, który w tym czasie rozgrywany był w Nicei.  

Kolejna okazja do wspólnego kibicowania już w najbliższy czwartek. Tego dnia, o godzinie 21, biało - czerwoni, w swoim drugim meczu na Mistrzostwach Europy, zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Zapraszamy na Zieloną Przystań od godziny 19.00. 


Ostrowski recykling i happening ''Rower Pomaga''2016-06-13

„Szkoła super, robi wszystko, aby trawić środowisko”, „My to wiemy i wy też, że 13 eko jest”, „Odpady segregujesz, ziemię ratujesz”, „Gdy o segregację dbasz czysto wokół masz”, „Szkło - dzień recyklingu”, „Jeden na tak, z ekologią za pan brat”, „Ekologia ważna sprawa - 11 zdrowie i zabawa”, „Szkoła, czwórka robi wszystko, aby chronić środowisko!” „Wszyscy śmieci segregujemy, bo to ważne dla naszej SP9” – to hasła, które przyświecały VI Ostrowskiemu Dniu Recyklingu.
Gminne Mistrzostwa w Trójboju Lekkoatletycznym2016-06-13

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach był gospodarzem zawodów sportowych w Trójboju Lekkoatletycznym.
Rowerami po zdrowie2016-06-13

„Rowerami po zdrowie 2016” to projekt realizowany w ramach Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa.
Fałszywy pracownik stowarzyszenia 2016-06-12

84-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego padł ofiarą oszusta, który podawał się za pracownika stowarzyszenia, które pomaga osobom poszkodowanym w czasie wojny. Łupem oszusta padło 400 złotych.
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w maju 2016 r. 2016-06-12

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowie Wielkopolskim, podsumowali stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w miesiącu maju 2016 roku.
Trwa wypłata świadczenia 500+ 2016-06-12

W Ostrowie Wielkopolskim przyjęto już ponad 4200 wniosków o wydanie świadczenia wychowawczego „Rodzina 500+".
Egzamin na kartę rowerową 2016-06-12

Funkcjonariusze ostrowskiej straży miejskiej, wspólnie z pedagogami Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadzili w piątek (10 czerwca) egzaminy praktyczne z jazdy rowerem w ramach wychowania komunikacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 – Karta rowerowa.
Prace modernizacyjne wokół Ratusza 2016-06-12

Z powodu dużych uszkodzeń – luźnych i odklejonych płyt granitowych, ułamanych narożników oraz niekompletnych fug, rozpoczęły się prace konserwatorskie schodów wokół ostrowskiego Ratusza.
Kradzione wędliny 2016-06-10

Na trzy tysiące złotych strat naraził swojego pracodawcę nieuczciwy pracownik, który kradł wędliny z zakładu, w którym był zatrudniony.
Policjanci pomogli zdesperowanej kobiecie 2016-06-10

Sprawne działanie dyżurnego oraz zaangażowanie policjantów ostrowskiej komendy przyczyniło się do udzielenia pomocy zdesperowanej kobiecie.
Bezpieczny wypoczynek nad wodą 2016-06-10

Nadchodzi długo oczekiwany przez wszystkich sezon letniego wypoczynku.
Trwa budowa sieci ciepłowniczej przy ulicy Kolejowej 2016-06-10

Trwają prace związane z budową sieci ciepłowniczej w ulicy Kolejowej, na odcinku od ulicy Dworcowej do ulicy Wojska Polskiego.
Mieszkańcy ulicy Cisowej będą mieli nową nawierzchnię 2016-06-10

Trwa przebudowa nawierzchni jezdni na ulicy Cisowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Głosujmy na naszych sołtysów2016-06-09

Paweł Małuszek – sołtys Daniszyna, Monika Orzechowska – sołtys Karsek oraz Zygmunt Sroka – sołtys Michałkowa to kandydaci, którzy walczą o tytuł SuperSołtysa 2016.
Organizatorzy dziękują za zaangażowanie i hojność2016-06-09

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie i hojność podczas Festynu charytatywnego w Szczurach.