HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 5 czerwiec 2020 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-06-13
Malowali dzieciom szpital
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl 

„Malujemy dzieciom szpital” to akcja, która uatrakcyjniła pomieszczenia Oddziału Rehabilitacji dla najmłodszych pacjentów.  Z okazji Dnia Dziecka, uczennice IV LO z grupy plastycznej pod kierunkiem Agnieszki Lisiak ozdobiły pomieszczenia wizerunkami kotów.

Nowe motywy graficzne pojawiły się na ścianach pomieszczeń  Oddziału Rehabilitacyjnego Dla Dzieci ostrowskiego szpitala, który mieści się przy ul. 3 Maja.  W sali przyjmowania pacjentów teraz przykuwają uwagę koty małe i duże. Koty swoje ślady zostawiły na ścianach, parapetach czy krzesłach.  

zdjecie

Malowanie w latach ubiegłych zaczęło się od korytarza, tam pojawiły się motywy leśne. W salach natomiast motywy bajkowe umilają dzieciom pobyt w szpitalu. Mali pacjenci z zaciekawieniem przyglądali się pojawiającym się nowym postaciom, a także sami mieszali farby.  

„Nowe motywy już się pojawiły w tamtym roku i w tym roku w tą akcję zaangażowałam młodzież licealną, która pokazała różne interpretacje kocich pupili. Dzięki tej akcji możemy z malowaniem wychodzić na zewnątrz, co jest bardzo atrakcyjne, jak się okazuje dla malujących oraz dla zadowolonych dzieci ze szpitala” – powiedziała Agnieszka Lisiak „Skórka”.

zdjecie

W malowaniu szpitala wzięły udział uczennice IV LO z klasy o profilu artystycznym, plastycznym  : Weronika Kałążna, Patrycja Ratajek, Katarzyna Kaczmarek, Anna Wawrzyniak, Magda Rogozińska, Aldona Boguta, Oliwia Stefaniak, Alicja Kulikowska i Iza Marciniak oraz tegoroczne uczennice Alicja Wiśniewska, Kinga Noskowicz, Magdalena Pierzchała, Beata Kieliś, Adrianna Russek, Agata Krzyżaniak oraz Anna Jopek.

Zaplanowano już kolejne spotkanie. Koty pojawią się także w dużej sali fitness.  

Wspomnijmy, że Oddział Rehabilitacyjny dla Dzieci dysponuje 27 miejscami dla pacjentów wymagających rehabilitacji stacjonarnej oraz 12 dla korzystających z pobytu dziennego. W Oddziale leczone są dzieci od wieku niemowlęcego do 18 roku życia.       Udzielana jest pomoc w zakresie rehabilitacji dzieci w stanach pourazowych, pozabiegowych, ze schorzeniami neurologicznymi, reumatologicznymi, ortopedycznymi - w tym ze skoliozą, wadami postawy. Ponadto prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja niemowląt z obciążonym wywiadem okołoporodowym.     Fizjoterapeuci posiadają certyfikaty z nowoczesnych metod usprawniania dzieci: Bobath, Vojta, PNF,Mc Kenzie, kinesiotaping, terapia manualna i inne. Oddział posiada bogato wyposażone gabinety kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, salę terapii zajęciowej, salę doświadczeń świata.


Zatrzymany z narkotykami 2016-06-13

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę.
Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość 2016-06-13

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na okres 3 miesięcy zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego i poruszał się na terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h. Mężczyzna otrzymał ponadto mandat i 10 punktów karnych.
Fałszywa wnuczka i fałszywy policjant znów dzwonili 2016-06-13

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego doszło do kolejnych usiłowań oszustw metodą „na wnuczka" i „na policjanta".
Nowości drugiej edycji OBO 2016-06-13

Do 30 czerwca br. można składać wnioski do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok.
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2016-06-13

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.
Spotkanie tradycji z nowoczesnością 2016-06-13

Wyścig drezyn, turniej wiedzy kolejowej, zwiedzanie taboru czy wystawę kolejek parowych w skali 1:10 można było podziwiać z okazji X Ostrowskich Dni Techniki Kolejowej.
Za nami 5. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy 2016-06-13

Paweł Mykietyn, autor muzyki do filmu „11 minut” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego został zwycięzcą 5. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy.
Biało – czerwono na Piaskach 2016-06-13

Kilkaset osób kibicowało wczoraj polskiej reprezentacji w meczu z Irlandią Północną na terenie Zielonej Przystani.
Ostrowski recykling i happening ''Rower Pomaga''2016-06-13

„Szkoła super, robi wszystko, aby trawić środowisko”, „My to wiemy i wy też, że 13 eko jest”, „Odpady segregujesz, ziemię ratujesz”, „Gdy o segregację dbasz czysto wokół masz”, „Szkło - dzień recyklingu”, „Jeden na tak, z ekologią za pan brat”, „Ekologia ważna sprawa - 11 zdrowie i zabawa”, „Szkoła, czwórka robi wszystko, aby chronić środowisko!” „Wszyscy śmieci segregujemy, bo to ważne dla naszej SP9” – to hasła, które przyświecały VI Ostrowskiemu Dniu Recyklingu.
Gminne Mistrzostwa w Trójboju Lekkoatletycznym2016-06-13

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słaborowicach był gospodarzem zawodów sportowych w Trójboju Lekkoatletycznym.
Rowerami po zdrowie2016-06-13

„Rowerami po zdrowie 2016” to projekt realizowany w ramach Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa.
Fałszywy pracownik stowarzyszenia 2016-06-12

84-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego padł ofiarą oszusta, który podawał się za pracownika stowarzyszenia, które pomaga osobom poszkodowanym w czasie wojny. Łupem oszusta padło 400 złotych.
Stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w maju 2016 r. 2016-06-12

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowie Wielkopolskim, podsumowali stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w miesiącu maju 2016 roku.
Trwa wypłata świadczenia 500+ 2016-06-12

W Ostrowie Wielkopolskim przyjęto już ponad 4200 wniosków o wydanie świadczenia wychowawczego „Rodzina 500+".
Egzamin na kartę rowerową 2016-06-12

Funkcjonariusze ostrowskiej straży miejskiej, wspólnie z pedagogami Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadzili w piątek (10 czerwca) egzaminy praktyczne z jazdy rowerem w ramach wychowania komunikacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 – Karta rowerowa.
Prace modernizacyjne wokół Ratusza 2016-06-12

Z powodu dużych uszkodzeń – luźnych i odklejonych płyt granitowych, ułamanych narożników oraz niekompletnych fug, rozpoczęły się prace konserwatorskie schodów wokół ostrowskiego Ratusza.
Kradzione wędliny 2016-06-10

Na trzy tysiące złotych strat naraził swojego pracodawcę nieuczciwy pracownik, który kradł wędliny z zakładu, w którym był zatrudniony.
Policjanci pomogli zdesperowanej kobiecie 2016-06-10

Sprawne działanie dyżurnego oraz zaangażowanie policjantów ostrowskiej komendy przyczyniło się do udzielenia pomocy zdesperowanej kobiecie.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+