HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-06-17
Mieszkanka Lewkowa wybrana spośród tysięcy uczestników....
Źródło: Gmina Ostrów Wlkp. 

Daria Stachowicz, mieszkanka Lewkowa weźmie udział w niezwykle prestiżowym  Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hansa Gabora Belvedere 2016. Będzie to 35.edycja tego konkursu. Finał odbędzie się w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki. Wyjazd artystki wsparła finansowo Gmina Ostrów Wielkopolski.

 

 

Obraz na stronie zdjecie2.jpg

„Już teraz ogromnie się cieszę i z całego serca gratuluję, nie tylko w swoim imieniu ale wszystkich mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolski. Udział w tak prestiżowym konkursie to zapewne niezwykle ważne doświadczenie. Mam ogromną nadzieję, że dzięki udziałowi w konkursie otworzą się dla Pani wszystkie drzwi największych teatrów operowych świata. Wszyscy trzymamy kciuki!!!” – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.  

Festiwal odbędzie się 24 czerwca i potrwa do 2 lipca. Jest to jeden z największych na świecie konkursów wokalnych. Eliminacje odbywają się w 70 miastach całego świata. Spośród tysięcy uczestników, jury wyłoniło od 100 do 120 osób, w tym gronie znalazła się Daria Stachowicz! Mieszkanka Lewkowa, jest jedną z kilku reprezentantów Polski w tym prestiżowym konkursie.

 

Obraz na stronie konkurs2.jpg

 

Obraz na stronie konkurs.jpg

Inicjatorem pierwszej edycji konkursu, był ówczesny manager Wiedeńskiej Opery Kameralnej, Hans Gabor. Założeniem konkursu była promocja młodych, utalentowanych śpiewaków. Wielu z nich, dzięki udziałowi w konkursie, mogło postawić pierwsze kroki na deskach wspaniałych teatrów operowych. Po kilku latach konkurs rozpowszechnił się do tego stopnia, iż zaczęto przeprowadzać eliminacje poza granicami Austrii, początkowo w 17 miastach. Obecnie konkurs ten jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów wokalnych na świecie.

„Udział w konkursie jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i szansą na otwarcie nowych możliwości w tym pięknym zawodzie. Już samo zakwalifikowanie się jest nagrodą. Znalazłam się w gronie ok.120 osób, które będą miały okazję prezentacji swoich umiejętności przed wspaniałym jury. Niezależnie od tego, jak potoczą się dalsze losy konkursowe, wyjazd zapewne będzie niesamowitym doświadczeniem, okazją do poznania śpiewaków operowych z całego świata.” –powiedziała Daria Stachowicz.  

Do przesłuchania kwalifikującego do udziału w konkursie należało przygotować dwie arie operowe wybrane z listy podanej przez organizatorów konkursu. Do rund finałowych w Kapsztadzie należy przygotowywać  5 arii operowych. Jest to 5 rozbudowanych utworów, o wysokim stopniu trudności technicznej. W jury zasiadają dyrektorzy i managerowie największych teatrów operowych świata. Udział w tym konkursie wiąże się z możliwością uzyskania angażu w jednym z tych teatrów.

„Dla śpiewaka nie ma wspanialszej nagrody, jak możliwość realizacji swych marzeń na scenie.” Daria Stachowicz.

 

Medaliści z ostrowskich szkół2016-06-17

Prawie 2,5 tys. uczestników wzięło udział w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego w roku szkolnym 2015-20916. Organizatorem tych wyjątkowych zawodów jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy, który w dniu 16 czerwca 2016 r. dokonał uroczystego podsumowania.
Zaprojektowali zieleń dla n klubu2016-06-17

N klub wśród żurawki, traw ozdobnych, wiecznie zielonych bukszpanów, żółtych berberysów wśród ławek betonowych czy może designerskich siedzisk czy gabionów. To tylko kilka wizji budynku jakie przedstawili uczniowie ZSBE, biorący udział w 4 edycji konkursu „Zaprojektuj z nami- zieleń dla n klubu”. 
Poetą odważnym był2016-06-17

W dniu 9. czerwca II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim odwiedziła prof. dr hab. Krystyna Bartol, pracownik naukowy Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Klub Roweckiego w IV LO2016-06-17

W dniu 13 czerwca 2016 r. w IV LO odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „GROTA”.
Wsparcie ''Daru Serca''2016-06-17

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przekazała dla podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolksim darowiznę pieniężną w kwocie 20 tys. zł z przeznaczeniem na organizację wyjazdu edukacyjnego oraz zakup pomocy dydaktyczno – rehabilitacyjnych.
''Młodzi Pamiętają''2016-06-17

W dniu 2 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego ul. Partyzancka 29 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się III Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Krajoznawczy wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Młodzi pamiętają".
Znaleziono kluczyki od samochodu 2016-06-17

W dniu 8 czerwca 2016 r. w rejonie torów kolejowych przy ulicy Krańcowej znaleziono kluczyki od samochodu volkswagen.
Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia mienia 2016-06-17

Ostrowscy kryminalni ustalili sprawcę wybicia szyby w zaparkowanym samochodzie, do którego doszło w miniony poniedziałek na jednym z ostrowskich parkingów.
Policjanci zatrzymali kolejną osobę z narkotykami 2016-06-17

Ostrowscy kryminalni zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie narkotyki.
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2016-06-17

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.
Kobiety przedsiębiorcze dyskutowały w Ostrowie 2016-06-17

W restauracji Komeda w Ostrowie odbyło się I Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych. Tematem przewodnim był ,,Kolorowy zawrót głowy, czyli jak podnieść efektywność zespołu”.
Gimnazjaliści rozdawali książki 2016-06-17

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili dziś prezydent miasta Beatę Klimek, którzy w ramach Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania – „Jak nie czytam, jak czytam”… rozdawali książki na terenie miasta.
Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy2016-06-16

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka. Radni bez zarzutów ocenili pracę wójta oraz wykonanie budżetu za 2015 rok.
Ale była zabawa!2016-06-16

W minioną niedzielę, 12 czerwca  na terenie boiska sportowego przy Zespole  Szkolno – Przedszkolnym we Franklinowie odbył się Festyn Rodzinny połączony z uroczystym otwarciem nowego placu zabaw.
KGW Czekanów - 55 lat tradycji2016-06-16

Koło Gospodyń Wiejskich z Czekanowa obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia istnienia.
Unijne pieniądze czekają2016-06-16

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski” (SLGDOPW) w latach 2009-2015 na terenie sześciu gmin tj. Krotoszyn, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Raszków, Zduny oraz Sulmierzyce, realizowało Lokalną Strategię Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) – LEADER na lata 2007-2013.
Jak to ze chrztem było? - wyjątkowe przedstawienie2016-06-16

Wyjątkową oprawę miała wczorajsza sesja absolutoryjna Rady Gminy Ostrów Wielkopolski.
Zapraszamy do udziału w IV Ostrowskim Festiwalu Sportu 2016-06-16

Miasto Ostrów Wielkopolski zaprasza do udziału w IV Ostrowskim Festiwalu Sportu, który odbędzie się w sobotę, 3 września 2016 roku w ramach Festynu „Żegnamy lato na rok” na Piaskach Szczygliczce w godzinach 14.00 – 18:00. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+