HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; sobota, 4 lipiec 2020 Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
Ostrów Wlkp. • policja • 2016-07-01
Rozgrzany, zamknięty samochód to śmiertelna pułapka
Źródło: KPP w Ostrowie Wielkopolskim 

W okresie ciepłych dni i nasilonych upałów może dojść do różnych sytuacji związanych z przegrzaniem organizmu, a czasami w konsekwencji nawet do zdarzeń zagrażających życiu.

Niepokojącym zjawiskiem ostatnich lat jest pozostawianie dzieci lub zwierząt domowych w zamkniętych pojazdach. Pamiętajmy, że wewnątrz nagrzanego samochodu może panować temperatura sięgająca nawet 80 °C.

Roztargnienie, zamyślenie, chęć zrobienia szybkich zakupów w letnie upalne dni może doprowadzić do groźnych sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Co roku media na całym świecie informują o tragicznych zdarzeniach związanych z pozostawieniem dzieci w nagrzanych pojazdach.

W upalne dni w szczelnie zamkniętym samochodzie, pozostawionym w słonecznym miejscu bardzo szybko wzrasta temperatura w jego wnętrzu. Już po 30 minutach może osiągnąć nawet 80°C. Eksperci twierdzą, że już po 15 minutach małe dziecko przebywające w zamkniętym, nagrzanym pojeździe może być osłabione i zdezorientowane. W takich sytuacjach maluchy z reguły nie płaczą, nie mają siły, aby krzyczeć i wzywać pomocy. Niestety skutki bezmyślności rodziców, czy opiekunów mogą prowadzić nawet do śmierci dziecka.

Pamiętajmy, aby nie zostawiać dzieci i zwierząt domowych w zamkniętych samochodach, nawet na krótką chwilę. Rozgrzany pojazd to śmiertelna pułapka.

Z apelem zwracamy się również do ludzi przechodzących obok zaparkowanych samochodów, aby zwracali uwagę, czy wewnątrz nie ma pozostawionych dzieci lub zwierząt. W takich sytuacjach należy niezwłocznie poinformować Policję, dzwoniąc na numer 997 lub 112.

W uzasadnionych przypadkach zagrażających życiu i zdrowiu możemy sami podjąć działania. Gdy zauważymy w zamkniętym nagrzanym samochodzie dziecko, w pierwszej kolejności sprawdźmy, czy reaguje na nasz głos. Jeżeli nie będzie reakcji możemy nawet rozbić szybę. Pamiętajmy, że należy wybrać na tą czynność najbezpieczniejsze dla dziecka miejsce.


Odeszły na emeryturę 2016-07-01

Dorota Skrzypinska, Elżbieta Motyl i Ewa Skiera, po minionym roku szkolnym, postanowiły zakończyć pedagogiczną karierę i odejść na emeryturę.
Od dzisiaj śmieci tańsze dla rodzin wielodzietnych 2016-07-01

Od dziś w Ostrowie obowiązuje 30-procentowa zniżka w opłatach za odbiór odpadów dla rodzin wielodzietnych.
Podsumowanie sukcesów w sporcie szkolnym w grach zespołowych 2016-07-01

Mistrzostwo Polski szkół podstawowych ostrowskiej Piątki, prowadzonej przez trenera Krzysztofa Cnotliwego to największy sukces sportu szkolnego w grach zespołowych w naszym mieście w zakończonym roku szkolnym 2015/2016.
Szkoła w Łąkocinach najlepsza!2016-06-30

Znane są wyniki z tegorocznego testu szóstoklasistów w Gminie Ostrów Wielkopolski. Najlepiej egzamin w tym roku napisali uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łąkocinach. Placówka uzyskała średnią punktów 78,13%.
LZS BŁYSK Daniszyn zwycięzcą Letniej Spartakiady2016-06-30

XXIV Letnia Spartakiada LZS oraz Mieszkańców Wsi Gminy Ostrów Wielkopolski
INFORMACJA2016-06-30

Od jutra, 1 lipca 2016 r. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolski spółka ZOiGO wydłuża godziny otwarcia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Staroprzygodzkiej.
OSP Topola Mała dwukrotnie na najwyższym podium2016-06-30

Drużyna żeńska i męska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Topoli Małej zwyciężyła na XIII Powiatowych Zawodach Sikawek Konnych w Dębnicy w Gminie Przygodzice.
Pamiętaj - zapnij pasy! 2016-06-30

Ujawnionych 93 kierowców, którzy podróżowali bez zapiętych pasów, to efekty wczorajszych działań „Pasy", przeprowadzonych na terenie powiatu ostrowskiego przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy.
Prezydent Beata Klimek z absolutorium za rok 2015 2016-06-30

Po kilku godzinach dyskusji radni Rady Miejskiej udzielili absolutorium za rok 2015 prezydent Beacie Klimek.
Szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców 60+ 2016-06-30

Miasto Ostrów Wielkopolski ogłosiło otwarty konkurs ofert w celu wyłonienia realizatora ostrowskiego programu polityki zdrowotnej na 2016 rok pn: „Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 60+”.
Pociechy otrzymały becikowe 2016-06-30

Już po raz siódmy we wtorek, 28 czerwca 2016 roku wręczono miejskie becikowe w ostrowskim Ratuszu. Z rąk prezydent Beaty Klimek akt o przyznaniu „becikowego” odebrało 66 rodziców - 28 dziewczynek i 39 chłopców.
Od 1 lipca darmowe autobusy dla dzieci i młodzieży 2016-06-30

W lipcu i sierpniu dzieci i młodzież do ukończenia nauki szkolnej w gimnazjum mogą bezpłatnie korzystać z autobusów.
We wrześniu czytamy Quo Vadis 2016-06-30

Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, które odbędzie się w sobotę, 3 września 2016 roku w Forum Synagoga.
3000 OKR3+ 2016-06-30

Program „Ostrowska Karta Rodziny 3+” rozwija się dynamicznie i przyciąga nowe rodziny do korzystania z pakietu ulg i preferencji przygotowanych przez miasto i prywatnych partnerów programu.
Mistrz Polski Juniorów w chodzie sportowym odwiedził szkołę w Łąkocinach2016-06-29

Rafał Sikora - polski lekkoatleta, chodziarz odwiedził Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łąkocinach. Sportowiec opowiadał o zgrupowaniu w Republice Południowej Afryki, w Johannesburgu.
Skradli i sprzedali. Zostali zatrzymani 2016-06-29

11 elementów stanowiących rusztowanie budowlane padło łupem złodziei.
Ostrów czwarty w Europejskim Tygodniu Sportu 2016-06-28

Wysokie, czwarte miejsce zajął Ostrów Wielkopolski w VIII Europejskim Tygodniu Sportu Dla Wszystkich, który odbywał się od 26 maja do 1 czerwca. Krajowa Federacja Sportu ogłosiła wyniki XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin.
Chcą eksperymentować w swoim laboratorium!2016-06-28

Cztery dni pozostały do zakończenia głosowania, w którym uczniowie III LO walczą o nowoczesną pracownię do nauki biologii i chemii.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+