HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; poniedziałek, 20 styczeń 2020 Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-07-26
Unijna kasa na powiatową drogę
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl 

Droga powiatowa Wysocko Małe – Przygodzice zostanie kompleksowo zmodernizowana. Powiat Ostrowski pozyskał na ten cel środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wielskich dla Wielkopolski. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Samorządy powiatowe po raz pierwszy mogły ubiegać się od środki unijne na inwestycje drogowe w ramach PROW.

Wnioski przygotowane zostały przez Powiaty Zarząd Dróg. Wysłanie aplikacji poprzedziła szczegółowa analiza i dyskusja z radnymi. Mimo wielu potrzeb inwestycyjnych w drogownictwie wprowadzone kryteria dyskredytowały bowiem wiele zadań już na starcie. Czynnikami mającymi wpływ na wyższą punktację były np. stopa bezrobocia w danym regionie czy… sieć internetowa znajdująca się przy danej drodze.

zdjecie

- ‘’Uwzględniając wszystkie kryteria przygotowaliśmy trzy wnioski na modernizację dróg Wysocko Małe-Przygodzice, w Szczury-Szczurawice w Gminie Ostrów oraz drogi Kocina-Pawłów w Gminie Sośnie. Wszystkie wnioski przeszły pozytywnie ocenę formalną. Najwyżej uplanował się projekt dotyczący drogi Wysocko-Przygodzice i z w najbliższym czasie odbędzie się podpisanie umowy na realizację właśnie tej inwestycji’’ – powiedział Roman Pacholczyk, Wicestarosta Ostrowski.

Wybrana do realizacji droga o odcinek o długość ok. 1,8 km. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 1,8 mln zł, a wartość dofinansowania 1,16 mln zł.

W puli Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW na budowę dróg lokalnych do dyspozycji było 30 mln Euro, tj. ok. 132 mln zł. Samorządy zgłosiły kilkaset projektów, a po ocenie formalnej na liście rankingowej pozostało 261 zadań. Zapotrzebowanie na realizację zgłoszonych zadań wyniosło Koszt realizacji opiewających na kwotę 212 mln złotych.

Pozostałe dwa wnioski Powiatu Ostrowskiego otrzymały zaledwie jednej punkt mniej i znalazły się na liście rankingowej, ale ich dofinansowanie nie jest pewne. Podpisanie stosownej umowy na dofinansowanie zaplanowane jest na sierpień w Starostwie Powiatowym.


''Teczki Życia'' dla pacjentów2016-07-26

Są w jaskrawych kolorach, tak by nie pomylić ich z innymi to ‘’Teczki Życia’’ wydane przez Powiat Ostrowski.
Rozbudowa neonatologii2016-07-26

Oddział Neonatologii ostrowskiego szpitala, na który trafiają wcześniaki i noworodki z problemami zdrowotnymi zostanie rozbudowany.
Akcja ekologiczna z dofinansowaniem 2016-07-26

Miejski Zakład Zieleni pozyskał 100 tys. zł bezzwrotnej dotacji na realizację przedsięwzięć ekologicznych.
Ponad pół miliona na żłobek2016-07-26

Trwa modernizacja budynku, w którym do tej pory mieścił się miejski żłobek i Przedszkole nr 3. Oddział przedszkolny zostanie przeniesiony do nowego obiektu na osiedlu Pruślin. Budynek na ulicy Jankowskiego w całości służył będzie żłobkowi.
Święto Policji 2016 2016-07-26

Z okazji Święta Policji w ubiegły piątek, 22 lipca w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości.
Policyjna profilaktyka na festynie 2016-07-26

Ostrowscy policjanci uczestniczyli w festynie zorganizowanym na terenie ośrodka Górecznik.
Przejście coraz bliżej2016-07-25

Niespełna dwa miesiące po ostatnim spotkaniu wójta gminy ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka oraz przewodniczącego rady Piotra Śniegowskiego z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu Markiem Napierałą gotowy jest projekt przejścia pieszo-rowerowego w Czekanowie.
Czyszczenie bocianich gniazd zakończone2016-07-25

W piątek, 22 lipca, z samego rana w Lewkowie odbyło się czyszczenie bocianiego gniazda.
Karty Seniora dla podopiecznych Domu Dziennego 2016-07-25

Ewa Matecka, zastępca prezydenta miasta, odwiedziła podopiecznych Dziennego Domu „Senior – Wigor”, by wręczyć im Ostrowskie Karty Seniora.
Uwaga! Wstrzymana dostawa wody! 2016-07-25

WODKAN SA informuje, że w związku z pracami eksploatacyjnymi w dniu 25.07.2016 zostanie wstrzymana dostawa wody
Zachowaj bezpieczeństwo nad wodą 2016-07-22

Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą.
Organizujesz wycieczkę? Zamów autobus w MZK 2016-07-22

Miejski Zakład Komunikacji S.A. zaprasza wszystkich do korzystania z autobusów MZK przy organizacji wyjazdów okazjonalnych.
Kolejni ostrowianie z ''becikowym''2016-07-22

Beata Klimek, prezydent miasta, wręczyła kolejne decyzje o przyznaniu "becikowego".
W WODKAN-ie zapłacisz każdy rachunek 2016-07-22

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., rozszerzając zakres swojej działalności, funkcjonuje jako agent krajowej instytucji płatniczej BillBird S.A., która świadczy usługi przekazu pieniężnego.
Uwaga! Zmiany w rozkładzie MZK od 1 sierpnia br. 2016-07-22

Miejski Zakład Komunikacji SA informuje, że z dniem 1 sierpnia br. zmienią się rozkłady jazdy autobusów linii 2, 27, 11, 23 oraz 12.
Nowe boiska dla ZST2016-07-21

Nowoczesny kompleks sportowy powstanie na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.
Zatrzymany sprawca uszkodzenia samochodu 2016-07-21

18 lipca na jednym z osiedlowych parkingów w Ostrowie Wielkopolskim doszło do uszkodzenia zaparkowanego pojazdu.
Komisariat Policji w Nowych Skalmierzycach jak nowy 2016-07-21

Policjantów z Nowych Skalmierzyc konsekwentnie wspierają lokalne władze samorządowe, które na przestrzeni ostatnich lat dofinansowały m.in. zakup nowego radiowozu oraz przeprowadziły szereg prac związanych z modernizacją komisariatu.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+