HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 5 czerwiec 2020 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-07-29
Stanica Harcerska do remontu
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 

Stanica Harcerska "Zielona Polana" na ostrowskich Piaskach przejdzie w tym roku metamorfozę. I to podwójną.

W ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego zmodernizowany zostanie budynek główny stanicy, a w ramach inicjatywy lokalnej wykonane zostanie oświetlenie i sieć Wi-Fi na terenie obiektu.

W ramach modernizacji budynku głównego Stanicy Harcerskiej rozebrane zostanie istniejące pokrycie dachowe, które zostanie poddane utylizacji, a w to miejsce po naprawie zniszczonych łat i krokwie, zostanie położone nowe pokrycie z blachy. Całość zostanie orynnowana.

Ponadto rozebrany zostanie istniejący fragment ściany i okładziny ścienne i posadzkowe, zdemontowana instalacja elektryczna oraz sanitarna w zakresie istniejących łazienek. W to miejsce postawiona zostanie nowa ściana szczytowa oraz nowe okładziny ścienne i posadzkowe. Prace przewidują również roboty malarskie, wykonanie instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz montaż nowych drzwi.

W ramach Inicjatywy Lokalnej wykonane zostanie oświetlenie terenu Stanicy Harcerskiej oraz doprowadzona zostanie sieć Wi-Fi w technologii światłowodowej. Harcerze ze swojej strony zobowiązali się do budowy ogrodzenia w części frontowej Stanicy oraz wykonania parkingu dla rowerów.

- Ostrowscy harcerze poważnie podeszli do tematu i nie dość, że zwyciężyli w głosowaniu na Ostrowski Budżet Obywatelski, to postanowili jeszcze skorzystać z narzędzia Inicjatywy Lokalnej, aby remont przeprowadzić na szerszą skalę - mówi prezydent Beata Klimek. - Cieszy mnie to nie tylko dlatego, że obiekty, z których korzysta dzieci i młodzież z terenu naszego miasta, a nawet regionu odzyskają świetność, a warunki przebywania na Stanicy Harcerskiej się poprawią, ale również dlatego, że była to dla wszystkich - tych starszych i młodszych harcerzy - świetna lekcja uczestnictwa w życiu społecznym naszej lokalnej wspólnoty samorządowej. Te możliwości, jakie daje Ostrowski Budżet Obywatelski i Inicjatywa Lokalna zostały stworzone właśnie po to, aby mieszkańcy mogli czynnie włączać się w życie miasta i współdecydować o tym, jak wydawane są miejskie pieniądze.

Przetarg na modernizację Stanicy Harcerskiej został już ogłoszony, a wykonawcę poznamy w pierwszej połowie sierpnia.


VI Swojskie Spotkania z Folklorem2016-07-29

Polski i zagraniczny folklor już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia 2016 roku, zagości w Skrzebowej w gminie Raszków.
Jaworowa modernizowana 2016-07-28

Kolejna ulica w osiedlu Pruślin zyska kanał deszczowy oraz nową nawierzchnię.
Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego konsultowany z mieszkańcami 2016-07-28

Wyraź opinię na temat „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” - od 27 lipca do 17 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”.
Chodnik, ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa na Budowlanych 2016-07-28

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz zatoki parkingowej na ulicy Budowlanych.
Kolejna sobota – kolejna część Festiwalu Działań Ulicznych 2016-07-28

Zapraszamy w najbliższą sobotę na ostrowski Rynek!
Będzie bezpiecznie! 2016-07-28

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy.
Bezrobocie najniższe od lat2016-07-28

Stopa bezrobocia w  Powiecie Ostrowskim w czerwcu br. wyniosła 4,9 proc.
XXIII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej2016-07-28

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team.
RAJD NORDIC WALKING z LGD2016-07-28

Serdecznie zapraszamy do zapisów na Rajd Nordic Walking z LGD, który odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. (sobota) w Krotoszynie!
Ogłoszenie o naborze na etat cywilny 2016-07-28

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydata na stanowisko: sprzątaczka w Zespole Finansów i Zaopatrzenia Wydziału Ogólnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim
Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci - Child Alert w aplikacji dla kierowców 2016-07-28

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie.
Stracił prawo jazdy za prędkość2016-07-28

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.
Policjanci odzyskali skradziony telefon 2016-07-28

Policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 500 złotych.
Policjanci zabezpieczyli ponad 54 gramy marihuany2016-07-28

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę.
Ruszył nabór projektów do programu 2016-07-27

Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej".
Biuro na godziny. Możesz je wynająć w OPP 2016-07-27

Prowadzisz lub zakładasz biznes? Nie chcesz inwestować w swój lokal i jego utrzymanie?
Trwa spawanie niecki na basenie 2016-07-27

Na budowie basenu przy ul. Paderewskiego praca wre.
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2016-07-27

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+