HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 5 czerwiec 2020 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-07-29
Zdroje wodne dla szkół
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 

Spółka WODKAN zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z Ostrowa Wielkopolskiego do projektu związanego z montażem w placówkach zdroju wodnego.

Wnioski pozwalające na przystąpienie do projektu „Pijmy kranówkę! Zdroje wodne dla szkół” można składać od 1 sierpnia br. Montaż zdrojów wodnych jest częścią kampanii prowadzonej przez spółkę, która ma na celu zachęcić do picia wody z kranu.

Jak przekonują władze spółki WODKAN woda w Ostrowie Wielkopolskim spełnia wszelkie krajowe normy, badana jest przez sama spółkę, ale także przez Inspekcję Sanitarną.

- Kontrole prowadzone są nie tylko na ujęciach i stacji uzdatniania, ale także w wybranych punktach w mieście. Nasza woda jest czysta i jak najbardziej nadaje się do spożycia prosto z kranu. Stąd nasza akcja promująca picie wody ze zdrojów zamontowanych w szkołach – mówi Marek Karolczak, prezes spółki.    

Szkoły podstawowe z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, które chciałyby wziąć udział w projekcie i zdobyć zdrój wodny dla swojej siedziby powinny złożyć wniosek na przystąpienie do projektu „Pijmy kranówkę! Zdroje wodne dla szkół” od 1 sierpnia do 31 grudnia 2016 roku oraz zapoznać się z regulaminem projektu.

- Zdroje wodne będą montowane po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z udziałem w projekcie oraz po sprawdzeniu możliwości technicznych podłączenia zdroju w wybranej lokalizacji – tłumaczy prezes WODKAN-u.

Zdroje będą pojawić się w szkołach systematycznie, począwszy od sierpnia 2016 roku, po podpisania przez szkołę umowy regulującej zasady współpracy oraz określającej zasady eksploatacji zdroju.

- Tą akcją chcemy propagować picie wody z kranu w ostrowskich szkołach. Montować będziemy dystrybutory wody pitnej pobieranej z sieci wodociągowej, odprowadzający niezużytą wodę do kanalizacji sanitarnej. Projekt potrwa od 1 sierpnia do końca bieżącego roku – dodaje Marek Karolczak.

Zdroje zostaną zamontowane na koszt spółki. W ramach umowy udostępnienie zdroju nastąpi na okres 3 lat. Po tym okresie na szkoła wykupi zdrój na własność. W swoim zakresie szkoły na własny koszt prowadzić będą badania kontrolne wody oraz minimum raz w roku dezynfekcje. W okresie trwania umowy dezynfekcje zdroju przeprowadzi WODKAN.

 

Regulamin projektu

Wniosek


Stanica Harcerska do remontu 2016-07-29

Stanica Harcerska "Zielona Polana" na ostrowskich Piaskach przejdzie w tym roku metamorfozę. I to podwójną.
VI Swojskie Spotkania z Folklorem2016-07-29

Polski i zagraniczny folklor już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia 2016 roku, zagości w Skrzebowej w gminie Raszków.
Jaworowa modernizowana 2016-07-28

Kolejna ulica w osiedlu Pruślin zyska kanał deszczowy oraz nową nawierzchnię.
Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego konsultowany z mieszkańcami 2016-07-28

Wyraź opinię na temat „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” - od 27 lipca do 17 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”.
Chodnik, ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa na Budowlanych 2016-07-28

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz zatoki parkingowej na ulicy Budowlanych.
Kolejna sobota – kolejna część Festiwalu Działań Ulicznych 2016-07-28

Zapraszamy w najbliższą sobotę na ostrowski Rynek!
Będzie bezpiecznie! 2016-07-28

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy.
Bezrobocie najniższe od lat2016-07-28

Stopa bezrobocia w  Powiecie Ostrowskim w czerwcu br. wyniosła 4,9 proc.
XXIII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej2016-07-28

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team.
RAJD NORDIC WALKING z LGD2016-07-28

Serdecznie zapraszamy do zapisów na Rajd Nordic Walking z LGD, który odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. (sobota) w Krotoszynie!
Ogłoszenie o naborze na etat cywilny 2016-07-28

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydata na stanowisko: sprzątaczka w Zespole Finansów i Zaopatrzenia Wydziału Ogólnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim
Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci - Child Alert w aplikacji dla kierowców 2016-07-28

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie.
Stracił prawo jazdy za prędkość2016-07-28

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.
Policjanci odzyskali skradziony telefon 2016-07-28

Policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 500 złotych.
Policjanci zabezpieczyli ponad 54 gramy marihuany2016-07-28

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę.
Ruszył nabór projektów do programu 2016-07-27

Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej".
Biuro na godziny. Możesz je wynająć w OPP 2016-07-27

Prowadzisz lub zakładasz biznes? Nie chcesz inwestować w swój lokal i jego utrzymanie?
Trwa spawanie niecki na basenie 2016-07-27

Na budowie basenu przy ul. Paderewskiego praca wre.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+