HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 5 czerwiec 2020 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-07-29
II edycja OBO - czas na losowanie
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 

10 sierpnia 2016 roku, o godzinie 18.00, w ostrowskim Ratuszu, odbędzie się ceremonia losowania numerów zadań, które przeszły pozytywną weryfikację i mogą zostać poddane powszechnemu głosowaniu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Nadane numery są później wykorzystywane przy promocji zadań. Ponieważ łatwiej głosującym zapamiętać numer, niż nazwę zadania pojawia się on na materiałach promocyjnych – wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.  

 

- Tego dnia zobaczymy się ze wszystkimi wnioskodawcami, którzy zechcą uczestniczyć w tym spotkaniu i dokonamy losowania numerów zadań, na które przez cały wrzesień będą mogli głosować ostrowianie. Po przyporządkowaniu zadaniom numerów wszyscy wnioskodawcy będą mogli rozpocząć kampanię promocyjną złożonych projektów - mówi Beata Klimek.

W II edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego głosowanie mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego będzie trwało przez cały wrzesień. Prawo do udziału w nim mają wszyscy mieszkańcy Ostrowa, którzy najpóźniej 31 grudnia 2016 roku ukończą 13 rok życia.

- Z zaciekawieniem czekam na efekty kampanii tegorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy naszego miasta są tak kreatywni w promowaniu własnych projektów, że na pewno niejednokrotnie nas zaskoczą i zadziwią, tak jak to było w ubiegłym roku – dodaje prezydent miasta.

Uprawnieni mieszkańcy będą mogli skorzystać z elektronicznej formy głosowania lub z formy tradycyjnej wykorzystując do tego celu papierowe karty. Głosowanie tradycyjne będzie polegało na wydrukowaniu karty ze strony internetowej Urzędu Miejskiego lub pobraniu jej osobiście w punktach do głosowania. W obu przypadkach wypełnioną kartę należy wrzucić do urny. Natomiast głosowanie elektroniczne, wzorem ubiegłego roku, będzie możliwe poprzez stronę internetową Urzędu Miejskiego pod adresem www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski.

- W tej edycji postanowiliśmy zmniejszyć objętość karty do głosowania i w ten sposób uprościć jego mechanizm. Ostrowianie wybierając formę głosowania, zarówno elektroniczną, jak i papierową, będą wpisywali numer zadania lub zadań, których realizację popierają - dodajeBeata Klimek.

Zmiana w II edycji dotyczy także podziału na projekty „małe” i „duże”, co pozwoli na realizację większej liczby pomysłów mieszkańców Ostrowa. Każdemu uprawnionemu mieszkańcowi miasta przysługuje prawo do wypełnienia jednej karty do głosowania, na której wskazuje od jednego do trzech zadań, których realizację popiera. Każdy mieszkaniec miasta może w głosowaniu wskazać maksymalnie 2 zadania tzw. duże oraz 1 zadanie tzw. małe.


Zdroje wodne dla szkół 2016-07-29

Spółka WODKAN zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z Ostrowa Wielkopolskiego do projektu związanego z montażem w placówkach zdroju wodnego.
Stanica Harcerska do remontu 2016-07-29

Stanica Harcerska "Zielona Polana" na ostrowskich Piaskach przejdzie w tym roku metamorfozę. I to podwójną.
VI Swojskie Spotkania z Folklorem2016-07-29

Polski i zagraniczny folklor już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia 2016 roku, zagości w Skrzebowej w gminie Raszków.
Jaworowa modernizowana 2016-07-28

Kolejna ulica w osiedlu Pruślin zyska kanał deszczowy oraz nową nawierzchnię.
Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego konsultowany z mieszkańcami 2016-07-28

Wyraź opinię na temat „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” - od 27 lipca do 17 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”.
Chodnik, ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa na Budowlanych 2016-07-28

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz zatoki parkingowej na ulicy Budowlanych.
Kolejna sobota – kolejna część Festiwalu Działań Ulicznych 2016-07-28

Zapraszamy w najbliższą sobotę na ostrowski Rynek!
Będzie bezpiecznie! 2016-07-28

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy.
Bezrobocie najniższe od lat2016-07-28

Stopa bezrobocia w  Powiecie Ostrowskim w czerwcu br. wyniosła 4,9 proc.
XXIII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej2016-07-28

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team.
RAJD NORDIC WALKING z LGD2016-07-28

Serdecznie zapraszamy do zapisów na Rajd Nordic Walking z LGD, który odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. (sobota) w Krotoszynie!
Ogłoszenie o naborze na etat cywilny 2016-07-28

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydata na stanowisko: sprzątaczka w Zespole Finansów i Zaopatrzenia Wydziału Ogólnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim
Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci - Child Alert w aplikacji dla kierowców 2016-07-28

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie.
Stracił prawo jazdy za prędkość2016-07-28

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.
Policjanci odzyskali skradziony telefon 2016-07-28

Policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 500 złotych.
Policjanci zabezpieczyli ponad 54 gramy marihuany2016-07-28

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę.
Ruszył nabór projektów do programu 2016-07-27

Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej".
Biuro na godziny. Możesz je wynająć w OPP 2016-07-27

Prowadzisz lub zakładasz biznes? Nie chcesz inwestować w swój lokal i jego utrzymanie?

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+