HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 5 czerwiec 2020 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-08-03
Nowe drogi z oszczędności
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl 

Łagodna zima to dla budżetu drogowców oszczędności na tzw. bieżącym utrzymaniu dróg.

To, czego nie wyda się na usuwanie śniegu i gołoledzi można przeznaczyć w znacznej części na tzw. nakładki. Także w tym roku na drogach powiatowych powstanie dzięki temu kilka kilometrów zmodernizowanych dróg.

Każdy dzień akcji zimowej mniej to kilkadziesiąt tysięcy więcej w kasie drogowców. Środki te przeznaczane są na remonty dróg, w tym budowę nowych nawierzchni.

W dniu 28 lipca 2016 r. symbolicznie oddano do użytku zmodernizowaną właśnie z bieżącego utrzymania drogę w położonej na granicy powiatu ostrowskiego i pleszewskiego miejscowości Bugaj (Gmina Raszków). Nowa asfaltowa nakładka wraz z umocnieniem poboczy jest już na odcinku ok. 1,5 km, a zadanie podzielone było na kilka lat.

zdjecie

- ‘’Potrzeby komunikacyjne ludzi są takie same w centrum powiatu, jak w miejscowościach znacznie oddalonych, takich jak Bugaj. Cieszę się, że to zadanie udało się zrealizować także dzięki wsparciu finansowemu władz Raszkowa, w tym roku była to kwota 100 tys. zł. Sprzyjająca pogoda sprawia, że niektóre zadania już się zakończyły, inne są w trakcie lub na finiszu, ale każde jest tak samo wazne i oczekiwane przez mieszkańców’’– powiedział Paweł Rajski – Starosta Ostrowski.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w Bugaju dokonali Burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, Przewodniczący Rady Gminy Raszków Andrzej Matyba oraz radne powiatowe Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak. Starosta i Wicestarosta tym razem asystowali z wstęgą.

zdjecie

Na chwilę obecną na zadania drogowe w Powiecie Ostrowskim wyasygnowanych zostanie prawie 8 mln złotych wraz z dofinansowaniem gmin. Z tego ok. 2 mln złotych pochodzi z bieżącego utrzymania.  Zakończona zostały modernizacje dróg w Bugaju i Zamościu (Gmina Sieroszewice),  niebawem ukończony będzie remont drogi Garki-Bogdaj w Gminie Sośnie.

zdjecie

- ‘’W ubiegłym roku na zadania drogowe finansowane z tzw. bieżącego utrzymania dróg przeznaczono kwotę ponad 2 mln złotych. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku kwota co najmniej będzie taka sama’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.


Nietypowy sukces2016-08-01

Mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego nie przestają zaskakiwać swoimi pasjami czy podejmowaniem nowych wyzwań.
Azbest sukcesywnie znika z naszych dachów2016-08-01

Aktualnie trwa siódma edycja programu: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Powiatu Ostrowskiego” na rok 2016.
Komunikat - świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją 2016-07-29

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 23 lipca 2016 r., ok. godz. 16:40 w Ostrowie Wielkopolskim,
Kolejne osoby z narkotykami 2016-07-29

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim nie zaprzestają pracy i nieustannie walczą z problemem narkotyków na terenie powiatu ostrowskiego.
II edycja OBO - czas na losowanie 2016-07-29

10 sierpnia 2016 roku, o godzinie 18.00, w ostrowskim Ratuszu, odbędzie się ceremonia losowania numerów zadań, które przeszły pozytywną weryfikację i mogą zostać poddane powszechnemu głosowaniu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.
Zdroje wodne dla szkół 2016-07-29

Spółka WODKAN zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z Ostrowa Wielkopolskiego do projektu związanego z montażem w placówkach zdroju wodnego.
Stanica Harcerska do remontu 2016-07-29

Stanica Harcerska "Zielona Polana" na ostrowskich Piaskach przejdzie w tym roku metamorfozę. I to podwójną.
VI Swojskie Spotkania z Folklorem2016-07-29

Polski i zagraniczny folklor już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia 2016 roku, zagości w Skrzebowej w gminie Raszków.
Jaworowa modernizowana 2016-07-28

Kolejna ulica w osiedlu Pruślin zyska kanał deszczowy oraz nową nawierzchnię.
Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego konsultowany z mieszkańcami 2016-07-28

Wyraź opinię na temat „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” - od 27 lipca do 17 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”.
Chodnik, ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa na Budowlanych 2016-07-28

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz zatoki parkingowej na ulicy Budowlanych.
Kolejna sobota – kolejna część Festiwalu Działań Ulicznych 2016-07-28

Zapraszamy w najbliższą sobotę na ostrowski Rynek!
Będzie bezpiecznie! 2016-07-28

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy.
Bezrobocie najniższe od lat2016-07-28

Stopa bezrobocia w  Powiecie Ostrowskim w czerwcu br. wyniosła 4,9 proc.
XXIII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej2016-07-28

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team.
RAJD NORDIC WALKING z LGD2016-07-28

Serdecznie zapraszamy do zapisów na Rajd Nordic Walking z LGD, który odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. (sobota) w Krotoszynie!
Ogłoszenie o naborze na etat cywilny 2016-07-28

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydata na stanowisko: sprzątaczka w Zespole Finansów i Zaopatrzenia Wydziału Ogólnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim
Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci - Child Alert w aplikacji dla kierowców 2016-07-28

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+