HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 5 czerwiec 2020 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-08-03
Senior z komputerem
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 


Pod koniec lipca seniorzy z Dziennego Domu „Senior - WIGOR” zakończyli udział w szkoleniu komputerowym współfinansowanym za środków Unii Europejskiej. - Podopieczni domu udowodnili, że obsługa komputera to nie tylko domena ludzi młodych – mówi Dorota Krysiak – Molenda, kierownik Dziennego Domu „senior – WIGOR”. Realizatorem projektu była Fundacja na Rzecz Poprawy Jakości Życia OD-NOWA ze Szczytna.

 

Jak mówią sami podopieczni domu, życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Według nich warto realizować pasję, próbować nowych rzeczy i dokształcać się.

W związku z tym seniorzy z Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR",w okresie od 27 czerwca do 29 lipca, uczestniczyli w Projekcie ,,Akademia @ktywności – szkolenie komputerowe dla osób w wieku powyżej 50 lat i więcej. Realizatorem Projektu, który był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego była Fundacja na Rzecz Poprawy Jakości Życia OD-NOWA ze Szczytna.

- Seniorzy podczas kursu mogli nauczyć się obsługi komputera od podstaw, a przede wszystkim przełamać stereotypy, że umiejętność posługiwania się komputerem i korzystania z Internetu jest domeną tylko ludzi młodych. Uczestnictwo seniorów w kursie komputerowym jest dowodem, że w każdym wieku można rozwijać nowe umiejętności i zainteresowania– zapewnia Dorota Krysiak – Molenda.

Podopieczni Dziennego Domu ,,Senior-WIGOR" odebrało dyplomy potwierdzające nabycie nowych umiejętności i ukończenia kursu komputerowego. Fundacja na Rzecz Poprawy Jakości Życia OD-NOWA ze Szczytna przekazała dla Dziennego Domu laptop i projektor, które mają urozmaicić prowadzone zajęcia dla seniorów.

- Bywa tak, że chcemy porozmawiać z naszymi wnuczkami, a rozmowy telefoniczne są drogie. Dzięki temu, że nauczyliśmy się obsługiwać komputer możemy porozumiewać się przez Internet. W ogóle komputery są bardzo przydatne, o niektórych funkcjach nawet nie wiedziałam. Po kursie nie boję się już korzystać z komputera, a przed nim bywało różnie. Najwięcej problemów sprawiała mi obsługa myszki. Ale widziałam, że nie tylko ja miałam z tym kłopot – mówi jedna z uczestniczek kursu.

 


Hala przy SP nr 9 pod dachem 2016-08-03

Zakończyły się prace budowlane hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9. Budynek jest w stanie surowym zamkniętym - zamontowana jest stolarka okienna oraz położony dach.
Próba syren dla powstańców2016-08-03

W ramach wojewódzkiego treningu systemów ostrzegania i alarmowania, 1 sierpnia 2016 roku, o godzinie 17:00, na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, zostaną uruchomione syreny alarmowe – dźwięk ciągły trwający 1 minutę.
105. urodziny pani Bronisławy2016-08-03

Najstarsza ostrowianka, pani Bronisława Gruszka, obchodziła w piątek, 29 lipca swoje 105. urodziny.
Nowe drogi z oszczędności2016-08-03

Łagodna zima to dla budżetu drogowców oszczędności na tzw. bieżącym utrzymaniu dróg.
Policjanci zabezpieczyli tabletki ekstazy 2016-08-01

Ostatnie dni to kolejne osoby zatrzymane w związku z posiadaniem środków odurzających.
Nietypowy sukces2016-08-01

Mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego nie przestają zaskakiwać swoimi pasjami czy podejmowaniem nowych wyzwań.
Azbest sukcesywnie znika z naszych dachów2016-08-01

Aktualnie trwa siódma edycja programu: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Powiatu Ostrowskiego” na rok 2016.
Komunikat - świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Policją 2016-07-29

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 23 lipca 2016 r., ok. godz. 16:40 w Ostrowie Wielkopolskim,
Kolejne osoby z narkotykami 2016-07-29

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim nie zaprzestają pracy i nieustannie walczą z problemem narkotyków na terenie powiatu ostrowskiego.
II edycja OBO - czas na losowanie 2016-07-29

10 sierpnia 2016 roku, o godzinie 18.00, w ostrowskim Ratuszu, odbędzie się ceremonia losowania numerów zadań, które przeszły pozytywną weryfikację i mogą zostać poddane powszechnemu głosowaniu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.
Zdroje wodne dla szkół 2016-07-29

Spółka WODKAN zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z Ostrowa Wielkopolskiego do projektu związanego z montażem w placówkach zdroju wodnego.
Stanica Harcerska do remontu 2016-07-29

Stanica Harcerska "Zielona Polana" na ostrowskich Piaskach przejdzie w tym roku metamorfozę. I to podwójną.
VI Swojskie Spotkania z Folklorem2016-07-29

Polski i zagraniczny folklor już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia 2016 roku, zagości w Skrzebowej w gminie Raszków.
Jaworowa modernizowana 2016-07-28

Kolejna ulica w osiedlu Pruślin zyska kanał deszczowy oraz nową nawierzchnię.
Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego konsultowany z mieszkańcami 2016-07-28

Wyraź opinię na temat „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” - od 27 lipca do 17 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”.
Chodnik, ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa na Budowlanych 2016-07-28

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz zatoki parkingowej na ulicy Budowlanych.
Kolejna sobota – kolejna część Festiwalu Działań Ulicznych 2016-07-28

Zapraszamy w najbliższą sobotę na ostrowski Rynek!
Będzie bezpiecznie! 2016-07-28

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+