HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; poniedziałek, 21 październik 2019 Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza
Ostrów Wlkp. • policja • 2016-06-17
''Młodzi Pamiętają''
Źródło: KPP Ostrów Wlkp. 

W dniu 2 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego ul. Partyzancka 29 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się III Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Krajoznawczy wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Młodzi pamiętają".

W dniu 2 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego ul. Partyzancka 29 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się III Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Krajoznawczy wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Młodzi pamiętają". Konkurs strzelecki na terenie IV Liceum Ogólnokształcącego ul. Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziło Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim.

Organizatorem konkursu była Wielkopolska Korporacja Oddziałów PTTK i Komisja Turystyki w Resorcie Spraw Wewnętrznych. Współorganizatorami: Wydział Historii Policji i Edukacji Społecznej KGP, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Ostrowie Wielkopolskim, Koło PTTK nr 3 „Mila" w Ostrowie Wielkopolskim, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

 

W konkursie udział wzięło 20 drużyn (5 ze szkół gimnazjalnych noszących im. Powstańców Wielkopolskich i 15 ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu policyjnym).

Uczestnicy musieli rozwiązać test z wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, udzielić pierwszej pomocy oraz przystąpić do strzelania.

 

Nad sprawnym przebiegiem tych konkurencji czuwała Komisja Konkursowa

w składzie:

Przewodniczący: Maria Szubert - Kornaszewska - skarbnik Zarządu Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim,

Członek komisji: Marzena Kołodziej - wiceprzewodnicząca ZT NSZZ Policjantów w Ostrowie Wielkopolskim,

Członek komisji: Andrzej Grabarek - członek NSZZ Policjantów w Ostrowie Wielkopolskim.

Po przeprowadzeniu trzech konkurencji nastąpiła przerwa obiadowa, po której drużyny wraz z opiekunami przeszli do IV Liceum Ogólnokształcącego i odbyli strzelanie z broni pneumatycznej.

Delegacja młodzieży udała się również na cmentarz przy ul. Limanowskiego, gdzie złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Następnie ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono puchary i nagrody.

 

Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością: Roman Pacholczyk - Wicestarosta Ostrowski , Ewa Wiśniewska - Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego, Beata Matuszczak - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, nadkom. Zbigniew Raczak - Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim, podinsp. Witold Kolenda - naczelnik Ruchu Drogowego, hm. Jerzy Hnatyk - Komendant Hufca Harcerskiego Ostrów Wielkopolski, Grzegorz Serbakowski - wiceprzewodniczący Komisji Turystyki w resorcie spraw wewnętrznych.

 

I miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim w składzie:

- Patrycja Kalina

- Natalia Rataj

- Kinga Marciniak

- Julia Płócienniczak

opiekun: Artur Hyla

 

II miejsce zdobyła drużyna Zespół Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu w składzie:

- Artur Stanicki

- Hubert Nowakowski

- Patryk Grelak

- Miłosz Sobczak

opiekun: Magdalena Cieślak

 

III miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach w składzie:

- Patryk Talaga

- Wojciech Wasilewski

- Wojciech Puchała

- Oktawia Dudek

opiekun: Rafał Byzia

 

Wszystkie drużyny uczestniczące w konkursie otrzymały upominki, a zdobywcy miejsc I-V dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe, a opiekunowie wydawnictwa albumowe. Nagrodą główną, wartości 1.000 zł. jest pobyt w Karpaczu na XXIV Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych RSW w dniach 22-24.09.2016 roku.

 

Nagrody ufundowali:

- Komisja Turystyki w Resorcie Spraw Wewnętrznych

- Wielkopolska Korporacja Oddziałów PTTK

- Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

- Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

- Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego

- Komenda Główna Policji - Wydział Historii Policji i Edukacji Społecznej


 ''Młodzi Pamiętają'' ''Młodzi Pamiętają'' ''Młodzi Pamiętają'' ''Młodzi Pamiętają'' ''Młodzi Pamiętają'' ''Młodzi Pamiętają'' ''Młodzi Pamiętają'' ''Młodzi Pamiętają'' ''Młodzi Pamiętają''

Znaleziono kluczyki od samochodu 2016-06-17

W dniu 8 czerwca 2016 r. w rejonie torów kolejowych przy ulicy Krańcowej znaleziono kluczyki od samochodu volkswagen.
Policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia mienia 2016-06-17

Ostrowscy kryminalni ustalili sprawcę wybicia szyby w zaparkowanym samochodzie, do którego doszło w miniony poniedziałek na jednym z ostrowskich parkingów.
Policjanci zatrzymali kolejną osobę z narkotykami 2016-06-17

Ostrowscy kryminalni zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie narkotyki.
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2016-06-17

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.
Kobiety przedsiębiorcze dyskutowały w Ostrowie 2016-06-17

W restauracji Komeda w Ostrowie odbyło się I Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych. Tematem przewodnim był ,,Kolorowy zawrót głowy, czyli jak podnieść efektywność zespołu”.
Gimnazjaliści rozdawali książki 2016-06-17

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili dziś prezydent miasta Beatę Klimek, którzy w ramach Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania – „Jak nie czytam, jak czytam”… rozdawali książki na terenie miasta.
Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy2016-06-16

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka. Radni bez zarzutów ocenili pracę wójta oraz wykonanie budżetu za 2015 rok.
Ale była zabawa!2016-06-16

W minioną niedzielę, 12 czerwca  na terenie boiska sportowego przy Zespole  Szkolno – Przedszkolnym we Franklinowie odbył się Festyn Rodzinny połączony z uroczystym otwarciem nowego placu zabaw.
KGW Czekanów - 55 lat tradycji2016-06-16

Koło Gospodyń Wiejskich z Czekanowa obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia istnienia.
Unijne pieniądze czekają2016-06-16

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski” (SLGDOPW) w latach 2009-2015 na terenie sześciu gmin tj. Krotoszyn, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Raszków, Zduny oraz Sulmierzyce, realizowało Lokalną Strategię Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) – LEADER na lata 2007-2013.
Jak to ze chrztem było? - wyjątkowe przedstawienie2016-06-16

Wyjątkową oprawę miała wczorajsza sesja absolutoryjna Rady Gminy Ostrów Wielkopolski.
Zapraszamy do udziału w IV Ostrowskim Festiwalu Sportu 2016-06-16

Miasto Ostrów Wielkopolski zaprasza do udziału w IV Ostrowskim Festiwalu Sportu, który odbędzie się w sobotę, 3 września 2016 roku w ramach Festynu „Żegnamy lato na rok” na Piaskach Szczygliczce w godzinach 14.00 – 18:00. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca.
Półrocze na drogach powiatowych2016-06-15

Już prawie 8 mln zł wynosi kwota, którą na zadania drogowe w tym roku przeznaczy Powiat Ostrowski.
Szkoła z Komedą w tle2016-06-15

Krzysztof Komeda Trzciński – absolwent z roku 1950 znów zagościł w murach swojego Gimnazjum, czyli obecnego I Liceum Ogólnokształcącego.
Zatrzymany z metaamfetaminą 2016-06-15

Ostrowscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mieszkańca naszego powiatu, który posiadał przy sobie narkotyki.
Bzowa po odbiorze 2016-06-15

Dziś miał miejsce odbiór końcowy i przekazanie do użytkowania ulicy Bzowej. W tym roku wykonano 460-metrowy odcinek nawierzchni drogi, która na dokończenie czekała aż dziewięć lat.
Wylosowano mieszkańców bloku przy ulicy Klasztornej 2016-06-15

16 kart z nazwiskami osób, które otrzymają mieszkanie przy ul. Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim, w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu „dla systematycznych”, wylosowano we wtorek, 14 czerwca 2016 roku o godzinie 17.00, w sali sesyjnej przy ulicy Powstańców Wielkopolskich.
Zapraszamy na koncert ''Melodia Panią Harmonii''2016-06-15

Już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca 2016 roku w Forum Synagoga o godzinie 17.00 odbędzie się koncert z cyklu Prezydent Miasta zaprasza „Melodia Panią Harmonii”. Zaproszenia do odbioru w kasie Forum Synagoga przy ulicy Raszkowskiej 21. Wstęp wolny.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+