HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; poniedziałek, 21 październik 2019 Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-06-22
Ulica Tylna z kanalizacją i nową nawierzchnią
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 

To już kolejna miejska ulica, której nawierzchnia została w ostatnim czasie zmodernizowana.

Przy ulicy Tylnej zakończono właśnie prace przy budowie nawierzchni bitumicznej jezdni. Wcześniej powstała tu także kanalizacja deszczowa.

Do tej pory ulica Tylna była drogą gruntową. Przed wykonaniem nawierzchni, trzeba było najpierw odwodnić odcinek na długości prawie 200 metrów, budując kanalizację deszczową.

 

- Mieszkańcy tej ulicy musieli się zmagać z nierównościami i kurzem towarzyszącym przejazdom pojazdów przy tego typu drogach gruntowych. Z kolei przy okazji opadów śniegu i deszczu nawierzchnia zamieniała się w błoto. Tego typu ulic jest jeszcze w Ostrowie sporo, jednak będziemy je systematycznie modernizować – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zanim powstała ulica bitumiczna o szerokości 6 metrów, po obu stronach jezdni wykonano ściek z kostki betonowej o szerokości 20 centymetrów każdy, obniżony w stosunku do krawędzi jezdni o 2cm. Z obu stron jezdnia ograniczona została krawężnikiem ulicznym. Jezdnia posiada obustronny spadek poprzeczny w kierunku zbudowanego ścieku.

W ramach inwestycji przeprowadzono  również  wykonanie robót związanych z zabezpieczeniem infrastruktury telekomunikacyjnej i energetycznej. Inwestycję sfinansowano z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Koszt inwestycji to blisko 250 tys. złotych. Prace wykonał Zakład Posadzkarsko – Brukarski Andrzeja Szablewskiego z Nowych Skalmierzyc.


Niesprzyjające warunki na drodze 2016-06-22

Pierwszy astronomiczny dzień lata już za nami, jednak pogoda za oknem przypomina raczej tę jesienną.
Bartosz Nowicki - Mistrzem Europy2016-06-22

Wczoraj do domu wrócił Bartosz Nowicki - Mistrz Europy w slalomach motoparalotniowych.
Ogólnopolski sukces uczennic z Gorzyc Wielkich2016-06-22

Uczennice z klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Nasze Nadleśnictwo". 
Festyn Rodzinny ''Mama, Tata i Ja''2016-06-22

Już po raz czwarty mieszkańcy wsi Topola Mała spędzili niedzielne popołudnie na festynie rodzinnym organizowanym przez Radę Rodziców miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
Dzień Dziecka w Górznie2016-06-22

Sporo atrakcji czekało na najmłodszych podczas tegorocznego festynu z okazji Dnia Dziecka w Górznie.
Koła Gospodyń Wiejskich walczą o głosy2016-06-22

KGW Czekanów, KGW Gorzyce Wielkie oraz KGW Wtórek walczą o prestiżowy tytuł "Wielkopolskie Koło Gospodyń Wiejskich 2016".
Wyjazd studyjny dla nauczycieli2016-06-22

„Poznaj swój Powiat Ostrowski” to propozycja Rady Powiatu Ostrowskiego na promowanie miejsc ciekawych i bardzo atrakcyjnych w najbliższym otoczeniu.
Przed wakacjami - co warto wiedzieć ? 2016-06-22

O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami - co warto wiedzieć?".
Komunikat - znaleziono telefon komórkowy 2016-06-22

12 czerwca 2016 r., na ul. Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono telefon komórkowy marki Nokia.
XXIII Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego 2016-06-22

Informujemy, że XXIII Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się w dniu 27 czerwca 2016 roku o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, al. Powstańców Wielkopolskich 14.
Rodzinnie i wesoło... Dzień Dziecka w Szczurach2016-06-21

12 czerwca na boisku sportowym w Szczurach  odbył się Dzień Dziecka. Imprezę zorganizowało wspólnie: KGW, Rada Sołecka ze Szczur, sołtysi z Będzieszyna, Słaborowic, Rady Sołeckie i KGW z tych miejscowości.
25-lecie istnienia jednostki OSP Lewków2016-06-21

Strażacy z Lewkowa świętowali jubileusz 25-lecia jednostki OSP.
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie altówkowym2016-06-21

IV Skierniewickie Spotkania Młodych Altowiolistów– konkurs ogólnopolski pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej zakończył się szczęśliwie dla ostrowianki - Anny Wołowicz.
Działki na sprzedaż2016-06-21

Pięć działek budowlanych należących do Powiatu Ostrowskiego i znajdujących się w Przygodzicach przy ul. Ogrodowej zostanie wystawionych na sprzedaż.