HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; sobota, 4 lipiec 2020 Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-07-28
Bezrobocie najniższe od lat
Źródło: www.powiat-ostrowski.pl 

Stopa bezrobocia w  Powiecie Ostrowskim w czerwcu br. wyniosła 4,9 proc.

To najniższy od lat poziom bezrobocia znacznie mniejszy od tego wskaźnika dla całej Wielkopolski, dla której na koniec pierwszego półrocza 2016 r. zanotowano 5,4 proc.

Na koniec czerwca liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowie wyniosła 3 244 osoby. Rok wcześniej w statystyce tut. Urzędu było 4 340 osób. Stopa bezrobocia w czerwcu 2015 r. wynosiła 6,9 proc. tymczasem w czerwcu było to 4.9 proc. Pod względem średnie stopy bezrobocia Powiat Ostrowski znajduje się poniżej stopy w województwie wielkopolskim, która wynosi 5,4 proc.

- ‘’Dane te wskazują na ciągłą, dużą dynamikę spadku bezrobocia w naszym powiecie, ale to powoduje jednocześnie problem ze znalezieniem odpowiedniego pracownika przez pracodawców. Aktualnie obserwujemy, że rynek pracy stał się rynkiem pracownika, który dyktuje warunki pracy a szczególnie wysokość wynagrodzenia’’ – wyjaśnia dyr. PUP w Ostrowie Wielkopolskim. -‘’Nadal utrzymuje się problem z obsadzaniem najbardziej popularnych forom aktywizacji tj. staży, doposażeń stanowiska pracy jak również standardowych ofert pracy’’ – mówi Hanna Pawlak-Kornacka szefowa Powiatowego Urzędu Pracy. Głównym powodem jest coraz mniejsza liczba osób bezrobotnych, zbyt niskie wynagrodzenie oferowane przez pracodawców, jak również brak w ewidencji osób o kwalifikacjach poszukiwanych na rynku pracy.

Od początku roku zgłoszono do PUP w Ostrowie łącznie 3 781 wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku 3 631. Pracodawcy najczęściej poszukują na stanowisko murarz, tynkarz, cieśla, pracownik ogólnobudowlany, magazynier, operator CNC, ślusarz, tokarz, frezer, stolarz, sprzedawca oraz kierowca C, C+E.

zdjecie

- ‘’Jeszcze kilka lat temu obecny poziom bezrobocia był nieosiągalny zwłaszcza w relacjach nasz powiat-Wielkopolska. To, co jednych cieszy, innych niepokoi. Na rynku pojawia się luka pracownicza, która pracodawcy starają się wypełnić m.in. zatrudniając obcokrajowców. Widać to po oficjalnych statystykach PUP’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

W I półroczu 2016r. zarejestrowano 3 272 oświadczenia dot. powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę podczas gdy w I półroczu ubiegłego roku 3 065. Liczby te wskazują na ciągły wzrost zainteresowania po stronie pracodawców zatrudnianiem cudzoziemców szczególnie obywateli Ukrainy.


XXIII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej2016-07-28

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team.
RAJD NORDIC WALKING z LGD2016-07-28

Serdecznie zapraszamy do zapisów na Rajd Nordic Walking z LGD, który odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. (sobota) w Krotoszynie!
Ogłoszenie o naborze na etat cywilny 2016-07-28

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydata na stanowisko: sprzątaczka w Zespole Finansów i Zaopatrzenia Wydziału Ogólnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim
Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci - Child Alert w aplikacji dla kierowców 2016-07-28

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie.
Stracił prawo jazdy za prędkość2016-07-28

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.
Policjanci odzyskali skradziony telefon 2016-07-28

Policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 500 złotych.
Policjanci zabezpieczyli ponad 54 gramy marihuany2016-07-28

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę.
Ruszył nabór projektów do programu 2016-07-27

Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej".
Biuro na godziny. Możesz je wynająć w OPP 2016-07-27

Prowadzisz lub zakładasz biznes? Nie chcesz inwestować w swój lokal i jego utrzymanie?
Trwa spawanie niecki na basenie 2016-07-27

Na budowie basenu przy ul. Paderewskiego praca wre.
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2016-07-27

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.
Odznaczenia i awanse w Święto Policji2016-07-27

Ponad 90 policjantów odebrało akty mianowania na kolejny stopień policyjny.
WAKACJE Z UNIHOKEJEM2016-07-26

W dniach 18-28 lipca 2016 roku w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się obóz rekreacyjno –sportowy „Wakacje z Unihokejem”.
Unijna kasa na powiatową drogę2016-07-26

Droga powiatowa Wysocko Małe – Przygodzice zostanie kompleksowo zmodernizowana. Powiat Ostrowski pozyskał na ten cel środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wielskich dla Wielkopolski. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.
''Teczki Życia'' dla pacjentów2016-07-26

Są w jaskrawych kolorach, tak by nie pomylić ich z innymi to ‘’Teczki Życia’’ wydane przez Powiat Ostrowski.
Rozbudowa neonatologii2016-07-26

Oddział Neonatologii ostrowskiego szpitala, na który trafiają wcześniaki i noworodki z problemami zdrowotnymi zostanie rozbudowany.
Akcja ekologiczna z dofinansowaniem 2016-07-26

Miejski Zakład Zieleni pozyskał 100 tys. zł bezzwrotnej dotacji na realizację przedsięwzięć ekologicznych.
Ponad pół miliona na żłobek2016-07-26

Trwa modernizacja budynku, w którym do tej pory mieścił się miejski żłobek i Przedszkole nr 3. Oddział przedszkolny zostanie przeniesiony do nowego obiektu na osiedlu Pruślin. Budynek na ulicy Jankowskiego w całości służył będzie żłobkowi.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+