HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 6 grudzień 2019 Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-07-28
Będzie bezpiecznie!
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy.

Mowa o skrzyżowaniach Krotoszyńska-Bema i Krotoszyńska-Wybickiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła właśnie przetarg na inwestycję, która nie tylko podniesie bezpieczeństwo w tym miejscu, ale również upłynni ruch. - To bardzo dobra i bardzo oczekiwana przez mieszkańców wiadomość - mówi prezydent Beata Klimek.
 

Miasto zabiegało o przebudowę tych skrzyżowań i zainstalowanie sygnalizacji świetlnej poprawiającej bezpieczeństwo pieszych od kilkunastu lat. Miejsce to jest nie tylko nieprzyjazne dla rowerzystów i pieszych, ale także dla samych kierowców, bo ze względu na natężenie ruchu wyjazd z ulic podporządkowanych wymaga sporo cierpliwości.

- Wieloletnie starania Ostrowa Wielkopolskiego mają swój szczęśliwy finał - mówi prezydent Beata Klimek. - W styczniu podczas wizyty w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwracaliśmy uwagę na problem występujący w rejonie ulicy Krotoszyńskiej i udało się. GDDKiA ogłosiła przetarg na przebudowę tych skrzyżowań.

 

 

- W ramach zadania zrealizowana będzie sygnalizacja świetlna na obu skrzyżowaniach - mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. - Będzie to sygnalizacja, która obejmie wszystkie strumienie ruchu, czyli zarówno pojazdy, jak i niechronionych użytkowników drogi. Na odcinku między skrzyżowaniami zostaną wykonane lewoskręty, co pozwoli na płynniejszy zjazd pojazdów skręcających w lewo bez blokowania ruchu na ciągu głównym.

 

 

O tym, że jest to miejsce niebezpieczne świadczy fakt, że GDDKiA zdecydowała się umieścić w tym miejscu fotoradar. W tym miejscu zdarzały się nawet wypadki śmiertelne.

Całość zadania oszacowana została na 700 tys. zł. Miasto zrealizowało dokumentację projektową, będzie również uczestniczyć w pracach przygotowawczych zarówno na etapie uzgodnień, jak i w organizacji zasilania w energię elektryczną obu tych sygnalizacji. Przebudowa tych skrzyżowań to dobra informacja nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim dla rodziców, których dzieci przechodzą tędy do szkoły.

 

Bezrobocie najniższe od lat2016-07-28

Stopa bezrobocia w  Powiecie Ostrowskim w czerwcu br. wyniosła 4,9 proc.
XXIII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej2016-07-28

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team.
RAJD NORDIC WALKING z LGD2016-07-28

Serdecznie zapraszamy do zapisów na Rajd Nordic Walking z LGD, który odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. (sobota) w Krotoszynie!
Ogłoszenie o naborze na etat cywilny 2016-07-28

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydata na stanowisko: sprzątaczka w Zespole Finansów i Zaopatrzenia Wydziału Ogólnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim
Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci - Child Alert w aplikacji dla kierowców 2016-07-28

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie.
Stracił prawo jazdy za prędkość2016-07-28

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.
Policjanci odzyskali skradziony telefon 2016-07-28

Policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 500 złotych.
Policjanci zabezpieczyli ponad 54 gramy marihuany2016-07-28

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę.
Ruszył nabór projektów do programu 2016-07-27

Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej".
Biuro na godziny. Możesz je wynająć w OPP 2016-07-27

Prowadzisz lub zakładasz biznes? Nie chcesz inwestować w swój lokal i jego utrzymanie?
Trwa spawanie niecki na basenie 2016-07-27

Na budowie basenu przy ul. Paderewskiego praca wre.
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2016-07-27

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.
Odznaczenia i awanse w Święto Policji2016-07-27

Ponad 90 policjantów odebrało akty mianowania na kolejny stopień policyjny.
WAKACJE Z UNIHOKEJEM2016-07-26

W dniach 18-28 lipca 2016 roku w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się obóz rekreacyjno –sportowy „Wakacje z Unihokejem”.
Unijna kasa na powiatową drogę2016-07-26

Droga powiatowa Wysocko Małe – Przygodzice zostanie kompleksowo zmodernizowana. Powiat Ostrowski pozyskał na ten cel środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wielskich dla Wielkopolski. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.
''Teczki Życia'' dla pacjentów2016-07-26

Są w jaskrawych kolorach, tak by nie pomylić ich z innymi to ‘’Teczki Życia’’ wydane przez Powiat Ostrowski.
Rozbudowa neonatologii2016-07-26

Oddział Neonatologii ostrowskiego szpitala, na który trafiają wcześniaki i noworodki z problemami zdrowotnymi zostanie rozbudowany.
Akcja ekologiczna z dofinansowaniem 2016-07-26

Miejski Zakład Zieleni pozyskał 100 tys. zł bezzwrotnej dotacji na realizację przedsięwzięć ekologicznych.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+