HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 5 czerwiec 2020 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-07-28
Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego konsultowany z mieszkańcami
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 

Wyraź opinię na temat „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” - od 27 lipca do 17 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”.

Jest to kompleksowe opracowanie planowania transportu zbiorowego w naszym mieście.  

Celem „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” jest zaplanowanie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w taki sposób, aby jego dalszy rozwój uwzględniał potrzeby transportowe mieszkańców miasta. Dokument musi uwzględniać także poprawę dostępności i jakości transportu przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej zdolności ruchowej.  Opracowanie to ma na celu także poprawę efektywności funkcjonowania systemu transportowego oraz ograniczenie negatywnego wpływu transportu na środowisko naturalne i standard życia.

- Gorąco zachęcam do przekazywania uwag i propozycji zmian w ramach trwających konsultacji społecznych Planu. Liczę, że w konsultacjach wezmą udział nie tylko mieszkańcy korzystający z transportu zbiorowego, ale także osoby poruszające się na co dzień własnymi środkami lokomocji. Obserwacje ostrowian w procesie tworzenia tego ważnego opracowania są bardzo cenne -  zachęca Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą przekazywać swoje uwagi, wnioski i propozycje zmian za pośrednictwem opracowanego formularza konsultacyjnego. Formularz można przekazać:

 • drogą elektroniczną poprzez wypełnienie interaktywnego formularza dostępnego
  na stronie internetowej http://www.umostrow.pl w zakładce: „Konsultacje społeczne”,
 • drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje@umostrow.pl, wpisując
  w tytule wiadomości „Konsultacje społeczne”,
 • faksem na nr (62) 591 82 06,
 • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim
  al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski (istotna jest data wpływu),
 • bezpośrednio w Urzędzie Miejskim al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00,
  pokój 122.

Projekt „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta  Ostrowa Wielkopolskiego oraz formularz zgłaszania uwag, wniosków i propozycji zmian są dostępne na stronie internetowej http://www.umostrow.pl w zakładce: „Konsultacje społeczne”, w Biuletynie Informacji Publicznej http://www.bip.ostrow-wielkopolski.pl oraz do wglądu w Biurze Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, pokój 122.

Zachęcamy do udziału.


Chodnik, ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa na Budowlanych 2016-07-28

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz zatoki parkingowej na ulicy Budowlanych.
Kolejna sobota – kolejna część Festiwalu Działań Ulicznych 2016-07-28

Zapraszamy w najbliższą sobotę na ostrowski Rynek!
Będzie bezpiecznie! 2016-07-28

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy.
Bezrobocie najniższe od lat2016-07-28

Stopa bezrobocia w  Powiecie Ostrowskim w czerwcu br. wyniosła 4,9 proc.
XXIII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej2016-07-28

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team.
RAJD NORDIC WALKING z LGD2016-07-28

Serdecznie zapraszamy do zapisów na Rajd Nordic Walking z LGD, który odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. (sobota) w Krotoszynie!
Ogłoszenie o naborze na etat cywilny 2016-07-28

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydata na stanowisko: sprzątaczka w Zespole Finansów i Zaopatrzenia Wydziału Ogólnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim
Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci - Child Alert w aplikacji dla kierowców 2016-07-28

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie.
Stracił prawo jazdy za prędkość2016-07-28

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.
Policjanci odzyskali skradziony telefon 2016-07-28

Policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 500 złotych.
Policjanci zabezpieczyli ponad 54 gramy marihuany2016-07-28

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę.
Ruszył nabór projektów do programu 2016-07-27

Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej".
Biuro na godziny. Możesz je wynająć w OPP 2016-07-27

Prowadzisz lub zakładasz biznes? Nie chcesz inwestować w swój lokal i jego utrzymanie?
Trwa spawanie niecki na basenie 2016-07-27

Na budowie basenu przy ul. Paderewskiego praca wre.
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2016-07-27

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.
Odznaczenia i awanse w Święto Policji2016-07-27

Ponad 90 policjantów odebrało akty mianowania na kolejny stopień policyjny.
WAKACJE Z UNIHOKEJEM2016-07-26

W dniach 18-28 lipca 2016 roku w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się obóz rekreacyjno –sportowy „Wakacje z Unihokejem”.
Unijna kasa na powiatową drogę2016-07-26

Droga powiatowa Wysocko Małe – Przygodzice zostanie kompleksowo zmodernizowana. Powiat Ostrowski pozyskał na ten cel środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wielskich dla Wielkopolski. Inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+