HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
Osób online: 1; piątek, 6 grudzień 2019 Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja
Ostrów Wlkp. • informacje • 2016-07-28
Jaworowa modernizowana
Źródło: UM w Ostrowie Wielkopolskim 

Kolejna ulica w osiedlu Pruślin zyska kanał deszczowy oraz nową nawierzchnię.

Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął już przetarg na budowę kanału. Mowa tu o ulicy Jaworowej, gdzie wcześniej spółka WODKAN wybudowała sieć wodociągową. Dziś nastąpił odbiór techniczny tej inwestycji.

W tym tygodniu Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na budowę kanalizacji deszczowej w ulicy Jaworowej w Ostrowie Wielkopolskim.

- W ramach inwestycji powstanie tu kanał deszczowy z rur PVC o średnicy 315 mm na długości 491 metrów – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Cztery firmy zainteresowane były wykonaniem tej inwestycji, a najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Melikan z Ostrowa. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane wyniesie 60 miesięcy.

W specyfikacji zamówienia określono, że inwestycja ta ma zostać wykonana do 30 września 2016 roku.

Również w tym tygodniu MZD ogłosił przetarg na kolejny etap prac na ulicy Jaworowej. Będzie to przebudowa nawierzchni jezdni.

- Na długości 500 metrów powstanie tu jezdnia z kostki betonowej o grubości 8 centymetrów na podbudowie z kruszywa łamanego – dodaje Marcin Wieruchowski.

Inwestor określił termin wykonania tych prac na 30 października 2016 roku. Wnioski o dopuszczenie do przetargu można składać w siedzibie MZD, ul. Zamenhofa 2b, do 5 sierpnia br.

Dziś miał miejsce odbiór techniczny inwestycji, którą w ulicy Jaworowej prowadziła spółka WODKAN. Powstała tu sieć wodociągowa, a wykonała ją ostrowska firma Budokan.

- To kolejna ulica w północnej części Pruślina, na której powstaje sieć, a następnie kanał deszczowy i w końcu nowa nawierzchnia. Takie same inwestycje trwają w położonych nieopodal ulicach – Hebanowej oraz Sportowej. Chcemy, by kolejne ulice tej części miasta były modernizowane, a ich mieszkańcy nie tonęli w błocie przy okazji każdych większych opadów – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego konsultowany z mieszkańcami 2016-07-28

Wyraź opinię na temat „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” - od 27 lipca do 17 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”.
Chodnik, ścieżka rowerowa i zatoka parkingowa na Budowlanych 2016-07-28

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na budowę ścieżki rowerowej oraz zatoki parkingowej na ulicy Budowlanych.
Kolejna sobota – kolejna część Festiwalu Działań Ulicznych 2016-07-28

Zapraszamy w najbliższą sobotę na ostrowski Rynek!
Będzie bezpiecznie! 2016-07-28

Dwa najniebezpieczniejsze miejsca w Ostrowie Wielkopolskim doczekają się przebudowy.
Bezrobocie najniższe od lat2016-07-28

Stopa bezrobocia w  Powiecie Ostrowskim w czerwcu br. wyniosła 4,9 proc.
XXIII Memoriał Teodora Anioły w piłce nożnej2016-07-28

Centra Ostrów wśród seniorów i Ostrovia Ostrów wśród juniorów to triumfatorzy tegorocznego Memoriału Teodora Anioły, który odbył się na boisku piłkarskim w Szczurach. Ci pierwsi wygrali po raz szósty, a juniorzy Ostrovii zwyciężyli po raz piąty w historii. W turnieju drużyn niezrzeszonych wygrali piłkarze LZS Łąkociny, a wśród old-boys najlepsza była ekipa T@AK Team.
RAJD NORDIC WALKING z LGD2016-07-28

Serdecznie zapraszamy do zapisów na Rajd Nordic Walking z LGD, który odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. (sobota) w Krotoszynie!
Ogłoszenie o naborze na etat cywilny 2016-07-28

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydata na stanowisko: sprzątaczka w Zespole Finansów i Zaopatrzenia Wydziału Ogólnego KPP w Ostrowie Wielkopolskim
Duża pomoc w poszukiwaniu zaginionych dzieci - Child Alert w aplikacji dla kierowców 2016-07-28

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie.
Stracił prawo jazdy za prędkość2016-07-28

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali osobowe audi, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.
Policjanci odzyskali skradziony telefon 2016-07-28

Policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości blisko 500 złotych.
Policjanci zabezpieczyli ponad 54 gramy marihuany2016-07-28

Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę.
Ruszył nabór projektów do programu 2016-07-27

Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej".
Biuro na godziny. Możesz je wynająć w OPP 2016-07-27

Prowadzisz lub zakładasz biznes? Nie chcesz inwestować w swój lokal i jego utrzymanie?
Trwa spawanie niecki na basenie 2016-07-27

Na budowie basenu przy ul. Paderewskiego praca wre.
Ostrzeżenie o burzach z gradem 2016-07-27

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrowie Wielkopolskim ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem.
Odznaczenia i awanse w Święto Policji2016-07-27

Ponad 90 policjantów odebrało akty mianowania na kolejny stopień policyjny.
WAKACJE Z UNIHOKEJEM2016-07-26

W dniach 18-28 lipca 2016 roku w Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbył się obóz rekreacyjno –sportowy „Wakacje z Unihokejem”.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia Drobne:

^

Napisz do nas - Copyright 2001-2015 ostrow.pl Google+